През януари безработицата в САЩ леко се е покачила, след като икономиката отново не е успяла да създаде достатъчно работни места, съобщи MarketWatch.
През миналия месец са били създадени нови 157 хил. работни места, а равнището на безработицата е регистрирало ръст от 0,1 процентни пункта до 7,9 на сто, сочат данните на американското трудово министерство.
Икономисти, анкетирани от изданието, очакваха новосъздадените работни места в САЩ да бъдат около 170 хил., а безработицата да се понижи до 7,7% от 7,8%, колкото беше през декември.
Ръстовете на заетостта през ноември и декември обаче са ревизирани нагоре, показват още данните. През последния месец на годината са били създадени нови 196 хил. работни места, а не 155 хил., каквито бяха предварителните оценки. През ноември пък са били открити нови 247 хил. работни места, а не 161 хил.
През януари най-активно са наемани нови хора в сектора на търговията на дребно, следван от строителството, здравеопазването и търговията на едро. Заетостта в производствения сектор е останала почти без промяна и е намаляла в сектора на транспорта, както и в публичния сектор.
Статистиката сочи, че размерът на средната надница на час се е повишил с 2,1% през последните 12 месеца.
Годишната ревизия на данните за заетостта показа, че през 2012 г. са били създадени 335 хил. нови работни места повече, отколкото се очакваше. Средно на месец са били разкривани нови 181 хил. работни места, което е над предишната прогноза от 153 хил. за сравнение през 2011 г. средно на месец са били разкривани 175 хил. нови работни места.


ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Борса с човешко лице: Как пазарите в Румъния и Полша станаха най-големите в ЦИЕ
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Могат ли САЩ и Китай да намерят ново взаимодействие?
АИКБ: Малките фирми ще са най-засегнати от новите изисквания
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Проверяват Агенцията по вписванията по сигнал за изчезнали нотариални актове
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла
Терзиев върна за ново разглеждане решението на СОС за небостъргача
преди 13 години Добро оправдание на ФЕД да продължи, че и да засили извора на пари. отговор Сигнализирай за неуместен коментар