Цената на един брой от най-популярното дигитално парично средство – биткойн, отстъпи трайно под ключовата стойност от 500 долара за брой. Основната причина е, че пазарните участници не са склонни да открият нови позиции, оставайки в очакване на следващия катализатор, който ще повлияе на посоката на движение.
Стойността на биткойна, измервана чрез CoinDesk Bitcoin Price, се покачва леко за деня с 0,38% до 477,15 долара.
Bъв вторник цената на криптовалутата спадна до 470,42 долара – най-ниското равнище от 20 август.
В същото време деноминираната в евро цена на биткойна се покачва леко с 0,76% до 363,91 евро на базираната в САЩ борса Kraken Exchange.
Пазарните нагласи към актива са нестабилни в последните седмици. Анализаторите отдават това на редица фактори, включително скорошен доклад на правителството на САЩ, който подчертава рисковете, свързани с виртуалните валути, както и на въвеждането на нови усъвършенствани техники за търговия.
Броят на търговците и участниците на пазара се дължи на неотдавнашния спад на ценовата манипулация от краткосрочните спекуланти, които умишлено изпращаха цените надолу и купуваха ударно при по-ниските нива.
Междувременно анализаторът в Google Анди Лий посочва в нов доклад, че биткойнът притежава потенциал да се превърне във "валутата на интернет", предава CoinDesk. По думите му това може да се случи, ако криптопарите бъдат регулирани правилно.
"Много от правилата, които се прилагат по отношение на финансовите компании биха могли да се използват за регулиране на биткойна, но само след намиране на златната среда, която позволява на фирмите да се развиват", отбелязва той.
Биткойнът е в полезрението на Google от 2011 г. насам, когато основателят на Wikileaks Джулиан Асандж се застъпи за технологията в разговор с тогавашния главен изпълнителен директор Ерик Шмид.


Гореща следа за отвлеченото дете: търсят Наталия в района на Бързица
Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
Английските кръчми с право да работят цяла нощ заради мачовете
Ограничават движението по “Тракия”, “Струма” и Кресненското дефиле
След гонка: Полиция хвана шофьор без книжка и 32 акта
Мъж се самозапали и почина пред централата на ООН в Ню Йорк
Ракетата Meteor: "Дългата ръка“, от която военновъздушните сили на Украйна крайно се нуждаеха ВИДЕО
преди 11 години Сега не е време да се обезценява - нека първо да абсорбира поне някой друг милиард и тогава да изпълни ролята си.Системата има нужда от сериозни губещи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години хаха пичове писахте ми минуси, когато казах, че БТ ще се срине, а беше на 1к долара. Сега пак ми пишете минуси. Нищо, вервайте вие затва сте пишман инвестутури. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години чудя се как се чувстват тези купували при 700-800-900-1000.. може би има някъде самоубииства? За мен цената рязко ще падне когато стане невъзможно да се копаят. Защото просто ще спре спекулата на тази измишльотина. отговор Сигнализирай за неуместен коментар