Общите приходи на мобилния оператор Мобилтел спадат през третото тримесечие с 11% на годишна база до 140,4 млн. евро, съобщиха от компанията. Оперативната печалба намалява с 27,5% до 32,5 млн. евро.
Клиентската база на Мобилтел се запазва почти без промяна на 5,2 млн. клиенти в края на третото тримесечие на 2010 г., като делът на мобилния пазар леко се увеличава до 50%. Клиентската база на мобилния броудбанд нараства с 93% до близо 98 хил. клиенти.
Месечните такси и приходите от трафик са повлияни от по-ниските цени на минута разговор, дължащи се на засилената конкуренция на пазара и преминаването към пакетни тарифи. Приходите от взаимна свързаност са засегнати от регулацията, като цените за терминиране спадат с приблизително 43% на годишна база, се посочва в съобщението.
Средните приходи от един абонат спадат с 10% до 8,2 евро.
Оперативните разходи са намалени със 7,6% до 64,5 млн. евро през тримесечието, отчасти чрез намаляване на влиянието на спадащите приходи от EBITDA.
На 15 септември Мобилтел обяви планираното придобиване на операторите на високоскоростни фиксирани мрежи Спектър Нет АД и Мегалан Нетуърк ООД. Придобиванията се очаква да бъдат включени в отчетите през първото тримесечие на 2011.
Почти всички пазари на Telekom Austria Group са показали слабо икономическо развитие през първите девет месеца от настоящата финансова година. Като предизвикателство пред групата за периода от компанията посочват намаляването на роуминг тарифите и таксите за свързване между операторите.
В началото на юли двата австрийски оператора mobilkom austria AG и Telekom Austria TA AG се сляха в единна нова компания с името A1 Telekom Austria AG, комбинирайки фиксирани линии с мобилна комуникация.
През първите девет месеца на 2010 г. постъпленията на групата намаляват с 3,9% до 3,48 млрд. евро заради по-ниските приходи от Австрия, България и Хърватия. Повишаване на постъпленията има в Беларус, Сърбия и Македония.
Печалбата на групата за деветмесечието се увеличава със 718,6% до 256,5 млн. евро, а свободният паричен поток нараства с 8,8% до 591,1 млн. евро.
За цялата година от Telekom Austria очакват приходите да възлязат на приблизително 4,7 млрд. евро.


Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
Скъпотия! Храните у нас продължават да поскъпват стремглаво преди еврото
7 декември е обявен за Международен ден на гражданската авиация
Виц на деня - 7 декември
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино
Китайски изтребители насочиха радар за управление на огъня към японски самолети
Как "човекът на Тръмп" в НАСА ще изправари Китай в космоса?
Проходът Троян-Кърнаре е временно затворен
Япония е изправена пред криза, свързана с деменция
преди 15 години горкият оператор, принуден е да сваля цените си, за да си задържа абонатите... макар и да ги връзва за 2 години и да ги дои с над 25% по-високи разговори на минута. ако от 2012 им свалят call termination rate на 2 евро цента, нищо чудно и да фалират :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар