„Всеки ден в света се активират около 925 хиляди мобилни устройства, а това значи, че всяка година новозакупените смартфони и таблети са около 320 млн. броя“, заяви Гийом Бакувие, директор мобилни продажби и операции на Google за Южна и Източна Европа, Близкия Изток и Африка по време на технологичния конгрес Webit, чийто медиен партньор е Investor.bg.
По думите му много скоро основният достъп до мрежата ще бъде през мобилни устройства. „През 2014 г. 50% от трафика в мрежата ще бъде генериран от мобилни устройства. През 2015 г. интернет ще се ползва през 20 млрд. мобилни устройства, докато десктоп машините ще са 16 млрд. броя“, цитира Гийом в подкрепа на мнението си анализ на Morgan Stanley Research.
По думите му западните потребители вече са много зависими от достъпа до мрежата. Според изследване на MediaCT от април 2011 г. в замяна на интернет достъп от бирата биха се лишили 43% от американците, 34% биха се отказали от билети за „Супербоул“, 26% - от обувките си, а 20% - от кабелна телевизия. Анализ на Cisco пък показва, че спрямо 2010 г. мобилният трафик ще се увеличи 26 пъти до 2015 г.
„Всичко това показва, че смартфоните и таблетите ще завладеят голяма част от времето на потребителите и маркетинг експертите са тези, които ще трябва да се нагодят към тази тенденция“, каза Бакувие. До няколко години 60% от населението на земята ще има смартфони и това масово навлизане представлява голям шанс за маркетинга, твърди експертът.


България остава в елита след победа над Чехия на Евро 2026 по водна топка във Варна
Кандев дава съвети на МВР за справянето с радикализацията при младежите
Варна ще помага на Бургас за "Евровизия" с логистика и съпътстващи събития
„Испански страсти“ завладяват тази вечер Летния театър във Варна
Къмпинг за начинаещи или как да избягаме от глада в гората
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
АЕЦ на морето и още ПАВЕЦ: Как България да спаси енергетиката в климатична криза
Какво ще се случи с българският капиталов пазар с въвеждането на еврото
Новините в развитие
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Странно возило беше открито в Дунав
И Кирил Петков видя политически вот за "Евровизия"
От Ибиса до Лозенец: Pomboklap с първо участие на морето ни
Обявяват частично бедствено положение в община Трявна заради “ЕМКО“
Ефремова: Координацията между институциите по случая с пребитото дете не е била на ниво
Евтим Милошев: "Евровизия 2027" е огромна възможност за България