Ръст, но не на всяка цена
Вторият мандат на Льошер начело на концерна ще се превърне в тест за австриеца, който е първият чужденец начело на богатата на история германска компания. Сега той трябва да докаже, че може да задържи концерна на курса към печалбите и в бурни времена. През първите си пет години той успя да постигне много – потушаването на скандала за подкуп, преструктуриране на концерна, подобряване на маржовете, нов "зелен" имидж, пише Handelsblatt.
Но напоследък към Льошер има критика и отвън. „Той трябва по-ясно да покаже какво е истински важно за него“, казва експерт. Льошер трябва да представи визия за концерна. Защото в средносрочен план той наистина има амбициозна цел за продажби от 100 млрд. евро - увеличение с повече от една трета. Но капиталовите пазари не трябва да бъдат подплашени. Ето защо в същото време се обявява „Ние не искаме растеж на всяка цена“. При всички случаи рентабилността е с приоритет.
Сега Льошер залага на двойна стратегия. В краткосрочен план той иска да запази разходите под контрол. Наистина в средите на промишлеността се говори, че в концерна няма да има централизирана програма за намаляване на разходите. Но все пак ще има избирателно съкращаване на служители. В момента текат преговори за съкращаване на работни места в бизнеса с трансформаторите.
Същевременно Льошер иска да покаже, че преследва и дългосрочни цели. За тази цел той изработва план от седем пункта, който трябва да гарантира устойчив растеж. Част от плана ще бъде представен скоро пред Надзорния съвет.
Основната цел на Льошер – приходите на развиващите се пазари трябва да се повишат от сегашните 24 млрд. евро в средносрочен план с още 10 млрд. евро. Подразделението за опазване на околната среда трябва да нарасне до 2014 г. до 40 млрд. евро. Третият акцент ще бъде темата за енергийната политика – тук Siemens ще се възползва от пазарите в целия свят. Също така той планира да удвои продажбите на софтуерната индустрия от сегашните четири милиарда евро в средносрочен план.


Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Детската смъртност в България спада, но остава над средното за ЕС
Какво ще е времето утре?
Авария оставя без вода един район във Варна
Никола Цолов с нова фантастична победа след изпреварване в последната обиколка
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
AI фабриките създават нови печеливши и губещи в енергийното оборудване
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
"Раждането на Венера" е запечатала болестта на музата на Ботичели?
Скандалът "Пеевски–Атанасова": Кой има правото на достъп до данни за пътниците в PNR системата
Финансист за "Бюджет 2026": Приемането му в момента е безсмислено
"Алтернатива за Германия" преизбра председателите си Алис Вайдел и Тино Крупала
Илия Лазаров: Твърденията за Пеевски и Атанасова са активно мероприятие