Сигнапур иска да се превърне в първата „умна страна“ чрез нова сделка за пускането на автономни таксита в града, пише BBC.
Властите в града подписаха договор със стартъпа nuTonomy за провеждането на тестове на самоуправляващи се коли през март следващата година. Така компанията Delphi Automotive ще предложи и малък брой автономни таксита, които да возят хора из бизнес парк.
Самоуправляващите се коли могат да намалят разхода от средно 3 долара за миля до 90 цента, посочват от фирмата.
Първоначално колите ще имат шофьори, готови да поемат контрола, ако системите се сринат, но планът е до 2019 г. автомобилите да започнат да се движат самостоятелно.
Общо шест коли на Audi ще пътуват дългия 5,6 км маршрут в One North, бизнес квартала на града.
До 2019 г. планът е да има напълно автономни коли, но те ще бъдат тествани само с „контролирана група от хора“, посочват от компанията. Пилотната програма завършва през 2020 г. с пускането на коли за по-широка употреба.
Самите автомобили ще разполагат със софтуер, който ще позволява резервирането им, по същия начин, както сега това се случва при услугите за споделено пътуване Uber и Lyft.


„Пътеводна светлина“ – Васил Петров представя морето и неговите истории във Варна
Направиха нови стълби зад училище "Климент" във Варна, почистиха мястото и някой веднага го превърна в тоалетна
Удължен е лицензът за продължаване на дейността на „Лукойл“ в България
Черно море без трима ключови играчи срещу ЦСКА 1948 в Бистрица
Обмисля се създаване на общинска структура за подобряване състоянието на градската среда във Варна
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Съпротивата срещу AI центровете може да предпази сектора от нов дотком срив
Акциите и облигациите се покачват, залозите за по-високи лихви в САЩ отслабват
Русия обмисля саботаж и други атаки в Европа, предупреждава разузнаването
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Джартов: Земите ни не са в добро състояние и това води до пожари
Брутален случай на пътна агресия: Жена беше преследвана и нападната, заради забележка
Румъния спира напълно АЕЦ "Черна вода" заради нивото на Дунав
Русия нанесе удари в украинския град Измаил, има щети по пристанището
Готвят конституционни промени, които да гарантират правото на разплащане в брой
преди 10 години Да вземат български таксиметрови шофьри! Те возят на цена доста под 90 цента на миля :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Сигнапур иска да се превърне в първата умна страна...Сингапур знам , ама Сигнапур...? отговор Сигнализирай за неуместен коментар