Apple ще отложи връщането на служителите си в офиса с поне един месец, отказвайки се от първоначалния си план работниците да са в офиса три дни в седмицата от септември, пише Bloomberg.
Сега идеята е връщането да се отложи най-рано за октомври. Всичко това се случва на фона на разпространението на новите варианти на Covid-19 в Съединените щати.
Apple не е отговорила на запитването за коментар по въпроса.
Миналия месец главният изпълнителен директор Тим Кук изпрати имейл, в който призовава служителите да се върнат в офиса в понеделник, вторник и сряда, с опцията да работят от дистанция до две седмици годишно, писа The Verge.
Това предизвика недоволството на служителите, а някои споделиха че планът е "накарал някои от нашите колеги да напуснат", сочи вътрешен документ, разгледан от The Verge.
Планът на Apple е една от най-стриктните политики за връщане в офиса сред големите американски технологични компании.
Microsoft обяви, че ще позволи на служителите си да работят от вкъщи през половината от времето, а главният изпълнителен директор на Facebook Марк Зукърбърг миналия месец заяви, че служителите на пълно работно време могат да работят от дистанция, ако работата им го позволява.
Twitter и Spotify пък заявиха, че въвеждат политики за постоянна работа от вкъщи.


Днес във Варна ще бъдат връчени наградите "Доброволец на годината"
Инициатива за размяна на играчки във Варна
Във Военноморския музей представят най-новите си експонати, дарени през 2025 г.
Облачно време на много места в страната днес
Хороскоп за 6 декември 2025
AI асистентите компенсират разликата между физическо и онлайн пазаруване
Луксозните марки и автомобилите помрачават прогнозите за Франция и Германия
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Кметът на Враца ще съди протестиращи за издевателство над семейството му
Задържаха над 17 килограма марихуана в Любимец
Напрежение в НС: Белобрадова даде за подпис оставката на Желязков
След 50 години партньорство Ferrari и PMI отварят нова глава
Главчев сезира Прокуратурата за редица нарушения в Министерство на културата
преди 4 години Apple отлага временно връщането в офиса > ако е за Портланд, то нам и офиси не останаха, буквално - БЛМ имаха грижа. отговор Сигнализирай за неуместен коментар