Ръст от 29% на годишна база до 265 хил. лв. за март 2009 г., е реализирал Инвестор.БГ АД, съобщи дружеството чрез Бюлетин Investor.bg. Ръстът на приходите се ускорява, след като през февруари беше 16% на годишна база, а през януари възлизаше на 6% на годишна база.
Обобщените данни за първите три месеца на 2009 г. показват, че Инвестор.БГ АД е реализирал нетни приходи от продажби в размер на 595 хил. лева, което представлява ръст на приходите от 18% в сравнение със същия период на 2008 г.
За миналата година интернет компанията реализира 116% ръст на нетната си печалба до 782 хил. лв., а нетните приходи от продажби се увеличиха с 83,5% до 2,65 млн. лв.
В началото на февруари 2009 г. 3TS Cisco Growth Fund придоби 16,77% от капитала на Инвестор.БГ за сумата от 2,49 млн. лв., а през април представител на фонда бе избран за член на Съвета на директорите на интернет компанията.
Към 31 декември 2008 г. Инвестор.БГ няма дългосрочни задължения, нито и задължения към финансови институции. Текущите пасиви са за 125 хил. лв., от които 78 хил. лв. данъчни задължения. Текущите активи са за 838 хил. лв., от които 580 хил. лв. парични средства.
Днес липсват сделки с акции на дружеството. Последната сделка е от 6 април при цена от 11,299 лв. за акция. Рекордът по позицията е постигнат през октомври 2007 г. при цена от 19,999 лв. за акция.
Свързани компании:


Съветниците не одобриха възнагражденията за екипа на Черноморския младежки център във Варна
Вкараха в ареста мъж, заплашил жена си за пореден път с убийство
Демерджиев: Има заподозрени за убийството на бизнесмена в Банкя
ГЕРБ-СДС и ПП атакуваха държавния бюджет в Конституционния съд
Пуснаха ново мобилно приложение за закупуване на билети за градския транспорт във Варна
Резултатите на Amazon и Microsoft показват, че разходите за AI остават високи
Акциите на Apple поевтиняха след понижена прогноза за продажбите
AI моделите на Anthropic са хакнали три компании по време на тестове
Българска платформа оценява съвместимостта между над 8000 козметични продукта
Уолстрийт видя в срива на фонд за $20 млрд. зелена светлина за рали
Бащата на Хамилтън продаде колекцията си от класически коли
VW Group вече преговаря за продажбата на Ducati
Как Renault се изправи срещу евтините китайски коли... и спечели
Къде да монтирате транспондера за платени магистрални такси
Жена съди Tesla за 10 милиона долара след катастрофа по време на тест драйв
Изплащането на пенсиите започва на 7 август
Проф. Ненов: Откритите останки от този мамут са уникат, единствени в света
Демерджиев разкри: Има заподозрени за убийството на бизнесмена Владо Янков
Наквасен зад волана: Спипаха шофьор с 4 промила алкохол в Монтанско
Спират водата в част от софийския ж.к. „Хаджи Димитър“ на 3 август