Държавата не може да осигури повече пари за общинските пътища, заяви министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова, цитирана от БНР. На дискусия, организирана от Националното сдружение на общините, тя призова кметовете да не подхождат популистки при определянето на местните данъци и такси.
"При вас има данък превозни средства, при нас има винетки. Нали целта на този данък е да се реинвестира обратно в общинската пътна мрежа", каза още Павлова.
Министърът предупреди, че всички плащания по европейските проекти, които общините направят след 30 декември, няма да бъдат възстановявани и ще останат за тяхна сметка.
"Ако през следващата година това, което имате недовършено и недоизплатено, не го довършите в първите месеци на годината, рискувате цялото финансиране по проекта", обясни още Павлова.
Към днешна дата повече от половината от ОП "Региони в растеж" за новия програмен период (2014 - 2020 година) е отворена като възможност за кандидатстване, каза регионалният министър, допълва агенция "Фокус".
Новост през настоящия програмен период е промененият подход на финансиране, така че две от приоритетните оси са изцяло интегрирани, тоест касаят фокусирано инвестиране в градовете, обясняват от Министерството на регионалното развитие и благоустройство.
Това са Приоритетна ос 1, която касае 39 големи града в страната, в които ще бъде инвестиран ресурс от над 1,6 млрд. лева и 207 млн. лева по Приоритетна ос 2 за въвеждане на мерки за енергийна ефективност в 28 града от периферните райони.


Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
История за два пазарни балона, определящи трети
Водородната икономика е в упадък, но не е мъртва
Тръмп допринася за златна ера на възобновяемата енергия в САЩ
Израелската индустрия се сблъсква с недостиг на чужди технически експерти
Турция ограничава движението на кораби към руски пристанища в Черно море
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Евростат: Българският мъж работи най-малко в ЕС, холандецът бичи 10 години повече
Днес по-хладно, гръмотевични бури и градушки на места
Идеи за релакс за заети жени
Как храната може да подпомогне метаболизма след 40 години
Локализираха двата пожара в Хасковско
преди 10 години Да продължат с парите взети от подкупи.Отвращавам се от дебели крадли, не че тънките по-приятни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години В първия мандат хелуините задигнаха 12 милиарда. Сега се целят в числото 26 милиарда. За което е виновен Орешков, Станишков, ланският сняг и Путин, разбира се. Овцете ги приветстват с възторжено блеене. Щото нямало #КОЙ друг да ги управлява по-добре. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Направете винетката 1000 лв, та дано останат и за пътищата някой лев!!! По-големи кръвопийци и от башибозуците сте,ДА ВИ *** РОДАТА! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години спрете да крадете и ще има .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар