Правителството разреши сключване на договор за предварително финансиране на участък от третата метролиния в София, съобщават от пресслужбата на кабинета.
На последното си заседание служебното правителство даде съгласието си Управляващият орган на Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020 г. да подпише договор с „Метрополитен“ ЕАД за доизграждането на линия 3 на софийското метро от ул. „Житница“ до Околовръстния път.
Проектът се финансира от Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“, а общата стойност на отпуснатите средства от програмата за този участък възлиза на 134 млн. лв.
С приетото решение става възможно стартиране на изграждането на този участък от метрото до получаване на окончателно одобрение на проекта от Европейската комисия.
Вторият етап на линия 3 включва четири нови метростанции и 3,8 км метролинии и прави връзката с ж.к. „Овча купел”.
Третият метродиаметър се изгражда на три етапа. В момента тече строителството от театър „София“ през центъра на града към бул. „Житница“.
Третата линия на метрото в София ще е готова до края на 2019 г. според очакванията на кмета на столицата Йорданка Фандъкова.


Танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол трети ден
Отбелязваме 116 години от рождението на Никола Вапцаров
Букурещ избира кмет
Курортите вече са пълни за 8 декември
Свличане на скали затвори прохода "Троян-Кърнаре"
Лидерите на Франция, Германия и Великобритания се срещат със Зеленски в понеделник
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Келлог: Мирното споразумение за Украйна е много близо
Наталия Киселова: Улицата не може да замени парламентарната трибуна
Сръбският премиер: Няма да има недостиг, енергийната ситуация в Сърбия е под контрол
Тревожен сигнал: хранителната сигурност в България не е обезпечена
Трафикът на кокаин в Европа се увеличава