България ще подпише окончателното споразумение за газопровода „Южен поток“ тази седмица. Това съобщи преди минути Ройтерс, цитирайки премиера Бойко Борисов.
По-рано днес Борисов се срещна с руския вицепремиер Виктор Зубков, като от официалните изявления след срещата стана ясно, че „в четвъртък делегация на Булгаргаз ще замине за Москва, за да се изчистят всички подробности“ по проекта.
„Към момента не останаха нерешени въпроси между България и Русия за Южен поток“. Ние ще подпишем споразумението и ще започнем извършване на техническо и икономическо проучване. Този проект ще бъде много полезен за България“, смята Борисов.
Руски агенции подчертават, че в четвъртък ще бъде окончателно съгласувана пътната карта на проекта през територията на България, като вероятно се визира обявеното посещение на представители на Булгаргаз в руската столица.


Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Варна бе домакин на Държавното първенство по стрелба с лък за незрящи
Веолия Енерджи Варна: Секторът трудно привлича млади кадри
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Кремъл: Русия не е променила условията си за мир с Украйна
Не парите, а тези 5 качества печелят женските сърца
Шестима убити при стрелба в младежки център в Германия
Брюксел отбелязва независимостта на САЩ с концерт и шоу с дронове СНИМКИ
Турция с нова ракета: защо Западът реагира толкова остро
преди 15 години ако "Булгартрансгаз поема Южен поток това означава ли че даваме тръбите си на съвместното дружество т.е. на руснаците? Срещу това Костов се бори от 1997 насам"Булгартрансгаз поема Южен потокОт думите на Борисов стана ясно, че по проекта Южен поток от българска страна партньор ще е Булгартрансгаз. Досега преговорите се водеха от компанията-майка на дружеството - Българския енергиен холдинг, който обаче подлежи на преструктуриране." отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Ами да, след като дойдоха лично да ни настъпят по галошките. Трябва да слушаме, че следващия път може да дойде самия Путин и да ни намачка Големия шлем. отговор Сигнализирай за неуместен коментар