За деветте месеца на 2011 г. “АЕЦ Козлодуй” ЕАД произведе над 12,42 млн. мегаватчаса (MWh) електроенергия, съобщиха от централата. Генерираната електроенергия е със 7,38% повече в сравнение с произведеното през същия период на миналата година.
Още до 9 септември е произведено планираното за периода количество от над 11,55 Mwh електроенергия, в съответствие със съгласувания с Елекроенергийния системен оператор (ЕСО) график. До края на септември бяха произведени допълнително 870,7 Mwh.
Така изпълнението на плана на "АЕЦ Козлодуй" за деветте месеца достигна 107,54%. Това е отлично експлоатационно постижение на 1000-мегаватовите пети и шести блок на АЕЦ “Козлодуй”, коментират от централата.
Към днешна дата пети енергоблок работи със 100% натоварване на мощността, а шести енергоблок е в планов годишен ремонт, започнал на 24 септември 2011 г., допълват от АЕЦ Козлодуй.


Цените на винетките поскъпват с 30% от 1 август, годишната за автомобил става 64,50 евро
Отстранената шефка на кадастъра във Варна обясни за Баба Алино
Мъж пострада при пожар на тераса в новопостроена сграда в курорт край Варна
Бюджет 2026 цели плавна стабилизация, за да продължи растежът на икономиката
Венци Стефанов покрусен заради мелето на "Тракия" с деца от "Славия"
Осигуровки, акцизи, винетки, дълг: Какво се вдига перо по перо с бюджет 2026?
„Шелли“ и „Софарма“? Още български акции могат да влязат в индексите на MSCI
Топлинният купол разкрива колко неподготвени сме за горещините
Компанията майка на Google влиза в индекса Dow Jones
Nvidia прави хуманоидните роботи по-безопасни за работа с хора
Toyota и Nissan признаха за по-лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
Тази функция охлажда интериора и в най-големите жеги
Най-ексцентричната Honda се завръща
Шест проблема при Volkswagen Passat CC на старо
Русинова: Убихме две деца и възрастен за по-малко от час заради безхаберие
Жена на 59 г. се представя за адвокат в Кюстендил, полицията влезе в офиса
Христо Гаджев положи клетва като депутат на мястото на Делян Добрев
Важното остава настрани - да се проследят парите по случая "Невзоров"
Черешарите готвят протести, изкупуват плодовете на смешни цени
преди 14 години Интересно, с какво са повишили производството над нормата? С орязване на време за ремонтно-експлоатационни работи или с претоварване на машините? До какво може да доведат едното и другото, предполагам, се сещате всички.Или с нарочно планиране на изкуствено разтеглени периоди за работата така, че, да се показват "отлични" резултати? Произведено в повече - това е добре но, дано не правят някого някъде по веригата на ***. Няма да му /ни/ хареса. отговор Сигнализирай за неуместен коментар