Столичното метро ще стига до покрайнините на Перник. Плановете са да се изгради връзка с третия лъч на подземната железница, който предстои да бъде изграден през следващите години.
Третият лъч ще бъде свързан с първата и втората линия на подземната железница и ще бъде от типа "леко" метро.
Трасето ще е с дължина 15 километра и половина, 8 километра от които ще минават над земята. Според изчисленията на столичния "Метрополитен" по тази линия ще се движат по 162 000 души дневно.
До август 2012 г. ще бъдат внесени 18 нови влака, които ще пътуват по втория метродиаметър от "Надежда" до "Лозенец". Очаква се тогава интервалът между отделните влакове в пиковите часове да се скъси - от около 4 минути сега на 3 минути.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест


преди 14 години Ами ако им проблесне и направят ЖП Гара в Овча Купел, която да свързва метрото с влака - хем по-евтино, хем по-удобно... Но от къде толкова акъл...? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Няма ли да е по-евтино да се направи една ограда около Перник? С едно - две КПП-та ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Ами защото метрото никога няма да стига до Перник. Трети диаметър е до Овча Купел. Къде е Овча Купел, къде е Перник? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Първокласен път, магистрала и влак в момента свързват София и Перник !Каква е тая дивотия да се потрошат 720мил. евро аз лично не мога да разбера. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години А защо жълт ***? Шефът на управление "Инвеститорска дейност" в столичния "Метрополитен" инж. Стефан Дерменжиев говори пред национална медия, в случая - БНР отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Заглавието няма нищо общо с истината!. От кога Инвестора е станал жълт ***?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Със сигурност това е най-ефективното нещо което може да се направи с този милиард и половина лева! ... А скоро очаквам и до Банкя да има "метродиаметър". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Нов "ускорител" на елементарни частици.....Уточнение, влаковете са модификация "Голф"-стрийм :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Колко изчерпателно... Браво! отговор Сигнализирай за неуместен коментар