Президентът Росен Плевнелиев изпрати исканията на протестиращите граждани до Народното събрание, председателите на парламентарните групи, Министерския съвет в оставка, до членовете на Консултативния съвет за национална сигурност и до други компетентни органи.
„Идеите на гражданите могат да бъдат реализирани само чрез институциите на демократичната правова държава“, е мнението на държавния глава.
Президентът апелира всички институции да мобилизират усилията си, за да отговорят на очакванията на гражданите.
„Надявам се да се постави началото на диалог, който да бъде конструктивен, да се запази правовия ред в държавата и да се гарантира стабилността на България“, коментира още президентът.
По-рано днес той отиде при протестиращите пред Министерството на икономиката, където беше освиркан от част от присъстващите. "Сега ще работим, запрятаме ръкавите и ще работим. По-важното е, че не бягаме от проблемите. Дойдох тук, за да уважа хората и да получа техните искания. В обществения съвет към президентa няма да го обърнем на говорилня”, обеща им държавният глава.
Плевнелиев препрати исканията на протестиращите към парламента
Идеите на гражданите могат да бъдат реализирани само чрез институциите, заяви президентът
15:37 | 24.02.13 г. 8
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
-
Американската автомобилна индустрия е изправена пред перфектната буря
-
Руснаците се връщат към кеша, а търсенето на чужда валута расте
-
Криптовалутите разделят мъжете и жените, левите и десните – но защо?
-
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
-
Тръмп обяви война на зелената енергия, но тя вече не зависи от политиката и субсидиите
-
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
-
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
-
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната*
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
-
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
-
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
-
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Специални проекти виж още
Най-четени новини
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
-
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI
-
В Крим бензинът свърши и с купони, ресторантите работят ограничено, въведен е режим на тока
-
"Градус" ще получи близо 10 млн. евро дивидент от дъщерното си дружество "Градус-98"
-
Загубата на оръжейното депо в Кронщат е сериозен удар за руския Балтийски флот
-
Д. Ганев: Данъчните оценки трябва да се актуализират, по-високи данъци да водят до по-добра среда
-
Туристите от Румъния, Великобритания и Израел ще компенсират спадовете това лято
-
България е сред най-засегнатите страни в ЕС от американските мита
-
Собствениците на жилища за отдаване под наем във Великобритания напускат пазара
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Пригответе се за наводнение от петрол, когато Ормузкият проток отвори отново
-
ФНИБ е сключила предварителен договор за продажбата на Камбаните Грийн Офиси
-
Руснаците вече не вярват в мощта на своите оръжия, ракета удари Киевско-Печорската лавра*
-
Dundee Precious Metals откри голямо находище на злато и мед край мината „Челопеч“
-
Правителството вади „Мини Марица-изток“ и „ТЕЦ Марица изток 2“ от БЕХ
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
-
Въздушната война на Украйна с Русия е часът на истината за шведските изтребители Gripen
Коментари
Финанси виж още
-
Руснаците се връщат към кеша, а търсенето на чужда валута расте
2 -
Криптовалутите разделят мъжете и жените, левите и десните – но защо?
4 -
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
6 -
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
-
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
9


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 13 години Сега на всички им стана ясно че президентът е само идно лице което няма власт Колкото до Б.Б той направи много видни неща но направи и много не видни неща който пречеха на народа и държавата тук кантара клони съм второто И стига са но обяснявали че не може да се промени статуквото висчко на този свят се променя въпроса е НИЕ ЖЕЛАЕМ ЛИ ТОВА отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години По-зле управлявана фирма от държавната няма. Посочи ми няколко дружества които да не са водени към фалит?Искате да заметите частния с държавен монопол или сте против монополите? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Ще изолират тръбите???, какво ми пречи да си махна изолацията през зимата и да се топля на гърба на съседите.Това което искат е технически неизпълнимо (с изключение преместване на тръбите което е безумно скъпо.)Демокрация се прави с умен народ -иначе следва анархия или тоталитаризъм. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Колио недей да пишеш глупости.По-добре си е държавно.Аз предпочитам живея в демокрация и си искам НЕК.Да се махат тия от ЧЕз. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Колио недей да пишеш глупости.По-добре си е държавно.Аз предпочитам живея в демокрация и си искам НЕК.Да се махат тия от ЧЕз. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Абе много сте ми интересни, все най-простите неща ви притесняват и спират. Едни хора се чудят как по едни жици и от едни и същи централи може 100 фирми да са доставчци. Ама хората го правят, защото имат нещо под шапките. За тръбите най-простото нещо е да се изолират. Съвременните изолационни материали са отлични. Тогава не може да има претенции от никой за нищо. Освен това тръбите минават през частно жилище, без да има договор за използването. Договорите с "Топлофикация" приличат повече на заповед за въдворяване. Нямаш право на нищо. Договорът не е равноправен и липсва съгласие между Продавач и Купувач. Прекратяване не може да направи дори Господ. При смърт на собственика продължават да плащат наследниците, дори да живеят на Южния полюс. Отврат отвсякъде. И стига с тия наивни оправдания с кражби. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години ЕРП-тата не трябва да са в ръцете на държавата, но трябва да има конкуренция. Живея в една от северните европейски държави и тук мога да избирам измежду около 100 доставчика на ток. Сметката ми е по-ниска от тази, която плащам на българското ми жилище. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години ЕРП-тата в ръцете на държавата - означава увеличаване на корупцията -куче влачи диря няма! Индивидуални договори с топлофикационните дружества - узаконяване на кражбата от съседите. Кой ще плаща за отоплението от тръбите които минават през апартаментите? Съседите? Това означава война във блоковете!!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар