От: Нели Мартинова
Кабинетът не се отказва от изграждането на автомагистрала "Хемус" и то като един от приоритетните за държавата проекти. Това стана ясно от думите на министъра на регионалното развитие Десислава Терзиева, която посочи , че с изграждането на тази магистрала правителството цели намаляване различията между регионите в страната, пише Dnes.bg.
Терзиева уточни, че в момента тече предпроектно проучване за магистралата. След като бъде готово, ще се знае и точната сума, нужна за цялостното изграждане на аутобана.
Коментарите на ресорния министър бяха във връзка с изказването на бившия регионален министър Лиляна Павлова, че АМ "Хемус" има възможност да бъде изградена с европари. Полярното мнение на Павлова дойде, след като новото правителство заяви, че ще търси нови начини за изграждането на "Хемус". Един от предлаганите е публично-частното партньорство под формата на концесия.
Тя отново припомни, че индикативната стойност на проекта е 800 млн. евро, а предвидените пари за България по оперативна програма "Транспорт" през следващия програмен период 2014-2020 г. ще бъдат недостатъчни за довършването му.
Припомняме, че в края на юли регионалният министър Терзиева даде официалното си обещание, че "Хемус" ще бъде завършена до края на 2018 г.


Във Военноморския музей представят най-новите си експонати, дарени през 2025 г.
Облачно време на много места в страната днес
Хороскоп за 6 декември 2025
Един район във Варна остава без вода днес
Без ток във Варна на 5 декември 2025
Луксозните марки и автомобилите помрачават прогнозите за Франция и Германия
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Главчев сезира Прокуратурата за редица нарушения в Министерство на културата
Премиер, вицепремиер и министър на блицконтрол в НС
Борисов за протеста пред дома му: Ще дойде време да ходят пред техните къщи
Внукът на Мохамед Али ще подгрява Кобрата в Дубай
Червен код в Гърция, бурята "Байрон" настъпва здраво