Индексът на тържищните цени /ИТЦ/, който отразява цените на хранителните стоки на едро, се понижи тази седмица с 0,14 процента до 1,402 пункта, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата /ДКСБТ/. Базовото ниво на индекса - 1,000, е от 2005 година. В края на септември 2017 година ИТЦ беше на ниво с 4,70 на сто по-ниско - 1,341 пункта, предаде БТА.
Доматите от внос поскъпнаха тази седмица с 3,6 на сто и се продават по 1,74 лева за килограм. Оранжерийните краставици се търгуват по 1,37 лева. Картофите поевтиняват със 7,8 на сто до 0,59 лева за килограм на едро. Цената на зелените чушки се понижава с 5,7 на сто до 1,30 лева. Червените чушки поскъпват с 7,9 на сто до 1,77 лева за килограм.
Корнишоните се продават по 1,45 лв. /кг.
Ябълките поевтиняват с 5,6 на сто и се продават по 1,01 лв./кг. Гроздето певтинява с 6,1 на сто до 1,55 лева за килограм.
Прасковите от внос се продават по 1,70 лева за килограм.
Кравето сирене поскъпва с 1,2 на сто и се търгува по 5,95 лв./кг; кашкавалът, тип "Витоша", се купува по 10,03 лв./кг, а олиото се търгува по 2,00 лева за литър.
Каймата поевтинява с 1,3 на сто и се търгува по 4,63 лева за килограм. Пакетче краве масло от 125 грама се търгува за 2,30 лева. Пилешкото замразено месо се продава по 4,00 лева за килограм на едро в края на седмицата. Захарта поевтинява с 1,9 на сто и се търгува по 1,06 лв./кг, а брашното тип "500" се продава по 0,81 лева. Яйцата се продават по 0,20 лева за брой.


Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Актьорът Дилън Спраус и съпругата му чакат бебе
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро
Модни тенденции за пролет/лято 2026
Майката на Дара: Усещането да гледам дъщеря си на "Евровизия" е неповторимо