"Не беше грешка. В условия на извънредно положение последното, което ни трябва, е парламентът да потъне в безсмислени дебати. Такъв тип кризи обикновено консолидират подкрепата за управляващите партии, търси се едно голямо национално усилие. Тази криза е вредна за нови политически формации, а парламентарно представените партии ще затвърдят позициите си", прогнозира в ефира на Bulgaria ON AIR политологът доц. Стойчо Стойчев.
Според него в момента публичното пространство е препълнено с информация и брифинги, които дават изчерпателна информация за мерките и за коронавируса.
"Парламентарен дебат по този казус не би донесъл нищо. Оттук насетне въпросът е дали да се губи време в такива препирни или да се действа по-конструктивно", добави доц. Стойчев.
По думите му ВМРО навлиза в режим на предизборна кампания и ще търси дистанциране от ГЕРБ.
"Това в България е работеща стратегия, сега ще се говори, че те предлагат хубави решения, а ГЕРБ не ги приемат. Избирателната ни система предполага коалиционно управление. В момента, макар кабинетът да е коалиционен, е ясно кой носи политическата отговорност", посочи политологът.
Вижте целия разговор във видео материала на Bulgaria ON AIR.
В момент като този социалната изолация се явява изключително важен фактор, който е ключов за превенцията на обществото. Bulgaria ON AIR апелира всички, които имат възможност - бъдете #ОтговорниВкъщи.


Аржентина ще защитава титлата си след обрат над Англия в края
Селекцията в Спартак (Варна) е приключила
Правителството отпусна 2,5 милиона за новия ферибот на Белослав
Зеленски: Русия може да обяви обща мобилизация след изборите
Кабинетът отпусна над 10 милиона на учители
Европа плаща цената на енергийната си трансформация при горещи вълни
Робърт Филипс: Тръмп може да понесе голяма загуба на междинните избори
AI функциите на Google търсачката създават неприемлив риск за деца, сочи доклад
Политиката ще реши къде ще отидат печалбите от изкуствения интелект
Пет начина, по които войната в Украйна увеличава натиска върху Путин
Екстрите, които струват повече от чисто ново Ferrari
Subaru изтегля 540 000 автомобила заради... сгрешен етикет
Ето го и най-новия SUV на Volkswagen
Хиперколата на BYD ще атакува 500 км/ч през ноември
Mazda патентова интересна нова технология за хибриди
София си връща собствеността върху къпалнята „Мария Луиза
Пенсии, майчинство и осигуровки гледат в Бюджетната комисия
Парламентът ще разгледа изменения в Изборния кодекс
Жега до 36° със следобедни гръмотевични бури