Парламентът отхвърли ветото на президента Румен Радев върху разпоредби от промените в Изборния кодекс.
"За" повторното приемане на измененията гласуваха 124 депутати, а 89 бяха "против", предаде БТА.
"БСП за България", ДПС и шестима независими депутати подкрепиха ветото. ГЕРБ, "Обединени патриоти", "Воля" и един независим депутат гласуваха "за" повторното приемане на промените, т.е. против ветото.
Държавният глава върна за ново обсъждане разпоредбите, свързани с паралелното гласуване в една секция с хартиени бюлетини и с машини. В мотивите си той посочва, че така се обезсмисля машинното гласуване и се усложнява изборният процес.
Президентът атакува и разпоредбата, с която законодателят възлага на ЦИК отговорността за наемане или закупуване на машините.
Радев възрази и срещу отмяната на законовата забрана чрез национален референдум да бъдат решавани въпроси от компетентността на Велико народно събрание.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?
преди 5 години В Република България същественият причинител за щети е неправилното емитиране на лева.Пандемията COVID-19 е много силен стимулатор за щети от грешката на централната банка. Вариантите са два:Първи: При запазена грешка на централната банка без значение от начинът на провеждане на избори, щетите се увеличават. Правителството е с подсигуряван политически провал.Втори: За устойчиво спасение от щети е необходимо подобрено емитиране на лева.Защо партиите са с реално съгласие за запазване на вредната за всеки грешка на централната банка? отговор Сигнализирай за неуместен коментар