България трябва да осъзнае, че се намира в Третата световна война и не може да ползва облагите на ЕС и НАТО, без да помага на Украйна. Разумът и моралът диктуват парламентът на България да реши да се изпрати военна помощ на Украйна. Това мнение изказа политологът Христо Анастасов в ефира на предаването "Клуб Investor" на Bloomberg TV Bulgaria.
„България е лошо изключение от целия цивилизован свят, другото е Унгария... Нямаше да сме позорът на Европа, ако бяхме направили това, което повечето бивши социалистически страни направиха – лустрация“, каза още Анастасов.
По думите му част от българския политически елит отчаяно продължава да се уповава на Русия на „добър господар“. Тази антинационална морална нагласа рефлектира и в българското общество, поясни той.
„Най-голямата болест на българското общество - и това се отразява и в общественото настроение, което е рефлектирано от много слаби морално и етично хора, сред които за съжаление и държавния ни глава и част от управляващото мнозинство - е мнението, че можем да имаме облаги, без да плащаме цена; че можем да бъдем в ЕС, без да спазваме правилата му; че можем да бъдем в НАТО, без да имаме армия и без да допринасяме с нещо; че можем да седим настрана, когато всички помагат на Украйна, защото тя се бие за всички ни“, каза политологът.
Подобни ирационални надежди на Кремъл се наблюдават и в българския бизнес елит, който въпреки че е изцяло свързан със западния свят, настоява да се подновят отношенията с „Газпром" след спирането на доставките, поясни Анастасов.
„Газът е заменим в момента, сега е времето да го направим, и няма никаква причина да сме единствените слабохарактерни - позорно за самите нас - преговарящи като победени с победител с Русия“.
Целия разговор вижте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria!


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа


преди 4 години Ахаа, значи след умирането на първата опорка, че без opкски газ не можело, сега сега мypзиляжа е натъпкан с новата опорка - ама така сме облагодетелствали ЕС... Жалки ми ***, въпреки некадърното управление на страната, от влизането ни в ЕС стандарта на живот се повиши многократно. И това е видимо. Дори господарите ви от Мордор имат ДВОЙНО по-ниски заплати и пенсии. Ясно е къде е българския интерес, а именно с ЕС. Така, че си събирайте дисагите с глупостите и ИНХ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години "Болен, здрав носи." В общи линии това е положението. Изнасяме си евтиния ток, ще купуваме скъп газ чрез последници. И не само това. Пълно е с такива примери от най-новата ни история. И всичко това в името и за доброто на ЕС и САЩ. А нас кучета ни яли! Просто консуматив. Кога ще спрем да се поднасяме в жертва на чужди интреси?! Нима сме толкова ***?! Очевидно - да. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Един нов платен руски ***! Колко *** ти плащат за пост?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години ПРАЗНИ ДУМИ НА ЕДИН ПРАЗЕН ЧОВЕК отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Цялаа истина е написана в подзаглавието - Газът е заменим в МОМЕНТА - за наше съжаление ако газът на Германия и Австрия бъде спрян той вече няма да бъде заменим към онзи момент защото въпросните държави ще ометат всичко възможно на ниски цени и за нас ще има само на спот пазар на 10-торни цени - Все пак трябва да бъдем солидарни с нашите евро другарчета и да се погрижим за благоденствието на немската икономика отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Линкът не е за тебе - това са американски опорки и требва да поназнайваш поне език. А езикът на Джордж Фридмън ти е твърде висока топка. За тебе беше първото изречение в коментара ми. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години линкове от теб вече не отварям, доказана загуба на време е... вече 4-5 пъти се прецаках, сам опорки и пропаганда пускаш! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години не, баш ти и импа сте *** ... научно доказано е от института в Магадан! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години *** са бройлерите в Европа, които лапат пропаганден фураж и нямат интелектуален ресурс да разберат какво се случва и какво предстои . . . https://m.youtube.com/watch?v=QeLu_yyz3tc отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Този Атанасов се е надишал с твърде много пропаганда. Няма закон който повелява на държавите в ЕС да "помагат" да държави извън ЕС! Даже българското общество му изглежда болно, защото не се юрва си дарява спестяванията. отговор Сигнализирай за неуместен коментар