Следващите избори ще бъдат реално референдум каква България искаме: на законността и просперитета или на задкулисието и мафията. Това написа премиерът в оставка Кирил Петков в официалния си Facebook в коментар на депозираната в парламента оставка на правителството тази сутрин.
Петков написа:
"Тази сутрин подадох оставка като премиер на България. През тези 6 месеца за мен беше чест да започнем дългия поход за отвоюване на България от задкулисието.
Вярвам, че няма друг път освен напред - напред към идеала България да бъде държавата, в която законът е над всичко; публичните средства да се инвестират в училища, детски градини и по-добро здравеопазване; държавата, създаваща условия за младите семейства; държавата, в която има нови високоплатени работни места и в която всеки предприемач може да започне честен бизнес без административни спънки и изнудване, а пенсионерите се радват на достойни пенсии.
Знам, че не съм сам в тази си мечта и следващите избори ще бъдат реално референдум каква България искаме: България на законността и просперитета или България на задкулисието и мафията. Аз избирам първото и ще продължа да се боря за това!"
Правителството на Кирил Петков падна на 22 юни след гласуван вот на недоверие, внесен от ГЕРБ-СДС с мотив провал във финансовата и икономическата политика. "За" оставката на кабинета бяха 123 депутати, 116 бяха против, нямаше въздържали се.
Днес президентът Румен Радев започна консултации за съставяне на ново правителство в 47-ото Народно събрание. На тях обаче се явиха само ГЕРБ и ДПС.
„Продължаваме промяната“ и БСП отказаха да се явят като и двете партии посочиха като причина окончателното гласуване на актуализацията на бюджета.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"


преди 3 години намери мой коментар в който да защитавам ваксините или си е.п.м! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години ти верно си доста тъъъп отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Няма значение какво иска народът. На изборите пак ще му предложат списъци със същите хора, които сега са в парламента. Ще му кажат: избери кой да те управлява: мафиот, крадец или продажник. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години е , извадиха от нафталина 'здравния' кунчев пак да плаши ... нов ковид ни дебнел от храсталака ... есента пак щело да се мре "яко" ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Когато Киро Манекена, Продажната Марионетка пое властта - 20% от гражданите на България се бяха инжектирали с експерименталните терапии. След десет месеца реклама, пропаганда и заплахи колко невероятно важни са експерименталните терапии. Това ако не дава категорична оценка на отношението на 80% от НАРОДА към експеримента, не знам какво? И какво прави Продажната Марионетка Киро - прави ги задължителни, за да можеш да ходиш на работа и да живееш нормално. Е, ясно ми стана на чии интереси прислужва чорапената кукла отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години гетверен видински , чикидджия ... колко пъти се пеняви за антиваксърските "павета" в дует със зелевата кроветина ... или си забравил , да ти го наръгам у чофката ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години чакай да ти го напиша като за тъъъъъъп човек... аз не съм ваксиниран и ще гласувам за киро... жената Е ваксинирана и няма да гласува за него!.. още ли не ти ясно, неука пачаврио отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години пишеш елементрна и ясна лъжа... каквито пишеш редовно! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години щото сме свободна държава и имам личен избор... от твоята чиния никога не съм ял... изкарай от историята коментар в който съм защитил ваксините .. или си е.п.м.! :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Ти едно му говориш, той друго вувузели... *** толкова елементарно, ясно твърдение пиша, и толкова несломима стена на мозъчната празнота срещам... нищо неочаквано отговор Сигнализирай за неуместен коментар