Следващите избори ще бъдат реално референдум каква България искаме: на законността и просперитета или на задкулисието и мафията. Това написа премиерът в оставка Кирил Петков в официалния си Facebook в коментар на депозираната в парламента оставка на правителството тази сутрин.
Петков написа:
"Тази сутрин подадох оставка като премиер на България. През тези 6 месеца за мен беше чест да започнем дългия поход за отвоюване на България от задкулисието.
Вярвам, че няма друг път освен напред - напред към идеала България да бъде държавата, в която законът е над всичко; публичните средства да се инвестират в училища, детски градини и по-добро здравеопазване; държавата, създаваща условия за младите семейства; държавата, в която има нови високоплатени работни места и в която всеки предприемач може да започне честен бизнес без административни спънки и изнудване, а пенсионерите се радват на достойни пенсии.
Знам, че не съм сам в тази си мечта и следващите избори ще бъдат реално референдум каква България искаме: България на законността и просперитета или България на задкулисието и мафията. Аз избирам първото и ще продължа да се боря за това!"
Правителството на Кирил Петков падна на 22 юни след гласуван вот на недоверие, внесен от ГЕРБ-СДС с мотив провал във финансовата и икономическата политика. "За" оставката на кабинета бяха 123 депутати, 116 бяха против, нямаше въздържали се.
Днес президентът Румен Радев започна консултации за съставяне на ново правителство в 47-ото Народно събрание. На тях обаче се явиха само ГЕРБ и ДПС.
„Продължаваме промяната“ и БСП отказаха да се явят като и двете партии посочиха като причина окончателното гласуване на актуализацията на бюджета.


Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С


преди 3 години намери мой коментар в който да защитавам ваксините или си е.п.м! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години ти верно си доста тъъъп отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Няма значение какво иска народът. На изборите пак ще му предложат списъци със същите хора, които сега са в парламента. Ще му кажат: избери кой да те управлява: мафиот, крадец или продажник. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години е , извадиха от нафталина 'здравния' кунчев пак да плаши ... нов ковид ни дебнел от храсталака ... есента пак щело да се мре "яко" ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Когато Киро Манекена, Продажната Марионетка пое властта - 20% от гражданите на България се бяха инжектирали с експерименталните терапии. След десет месеца реклама, пропаганда и заплахи колко невероятно важни са експерименталните терапии. Това ако не дава категорична оценка на отношението на 80% от НАРОДА към експеримента, не знам какво? И какво прави Продажната Марионетка Киро - прави ги задължителни, за да можеш да ходиш на работа и да живееш нормално. Е, ясно ми стана на чии интереси прислужва чорапената кукла отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години гетверен видински , чикидджия ... колко пъти се пеняви за антиваксърските "павета" в дует със зелевата кроветина ... или си забравил , да ти го наръгам у чофката ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години чакай да ти го напиша като за тъъъъъъп човек... аз не съм ваксиниран и ще гласувам за киро... жената Е ваксинирана и няма да гласува за него!.. още ли не ти ясно, неука пачаврио отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години пишеш елементрна и ясна лъжа... каквито пишеш редовно! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години щото сме свободна държава и имам личен избор... от твоята чиния никога не съм ял... изкарай от историята коментар в който съм защитил ваксините .. или си е.п.м.! :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 3 години Ти едно му говориш, той друго вувузели... *** толкова елементарно, ясно твърдение пиша, и толкова несломима стена на мозъчната празнота срещам... нищо неочаквано отговор Сигнализирай за неуместен коментар