Томислав Дончев беше категоричен, че обединение между Националната агенция за приходите (НАП) и Агенция „Митници” ще има, но това ще стане след "подготвителен период", в който да бъдат изготвени задълбочени анализи и стъпката да бъде внимателно обмислена.
В предаването „Панорама” на БНТ вицепремиерът коментира, че при обединението двете приходни агенции няма да могат да се оправдават с липса на координация.
„Никой не бива да си позволява да приема съществуващия институционален ред като нещо завинаги. Светът е динамичен, непрекъснато трябва реформираме институциите, за да бъдат по-близо до нуждите”, обясни още Дончев.
Според него не е необходимо физическото преместване и обединение на структурите, а е достатъчно системите им да бъдат обвързани и да работят координирано.
Припомняме, че идеята за обединението на двете приходни агенции беше предложена в края на мандата на правителството на Пламен Орешарски. Тя обаче не беше добре приета от служителите във ведомствата и синдикатите там.
Бившият директор на Агенция „Митници” Асен Асенов пък коментира, че сливането на структурите е било дискутирано и през 2007 година, но тогава е било преценено, че то няма да работи у нас. Томислав Дончев обаче посочи, че предложението е залегнало в предизборната програма на ГЕРБ, а след преговорите за съставяне на правителство е договорен преходния период.
Пред държавната телевизия Томислав Дончев обясни още, че безспорно ще се излезе от "батака КТБ", но още не се знае на каква цена.
Според него коалиционното управление е постигнато прозрачно - след едномесечни преговори и подписването на декларация за конкретни действия и реформи. "Алтернативата беше да направим нови избори", допълни още той.
Вицепремиерът обясни още, че неговият ресор е управлението на европейските фондове и няма да има припокриване в работата на друг вицепремиер в кабината на Бойко Борисов – Меглена Кунева, която ще отговаря за европейските въпроси.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Въпрос за $10 трилиона: може ли Европа да използва фондовия пазар срещу Тръмп
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Стана ясно как Кейт Мидълтън е прекарала своя рожден ден
Защо технологичният свят смята, че американската мечта умира?
Защо следващите изтребители Dassault Rafale може да бъдат построени в Индия?
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана