Текущата и капиталова сметка на платежния баланс на България през ноември е отрицателна и възлиза на 103,4 млн. евро. За сравнение, преди година имаше излишък от 197,2 млн. евро.
От януари до ноември 2017 г. текущата и капиталовата сметка е положителна и възлиза на 2,949 млрд. евро, като за същия период на 2016 г. статистиката отчете излишък от 3,879 млрд. евро, показват още данните на Българската народна банка (БНБ).
За ноември 2017 г. салдото по текущата сметка е отрицателно и възлиза на 155,2 млн. евро при излишък от 162,4 млн. евро за ноември 2016 г.


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
преди 8 години И ти уби коча с лопатата :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Платежният баланс не може да излезе нито на минус, нито на плюс. Той се нарича баланс, защото е балансиран. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Абе пич , на кой му дреме в къв борд си , много неща не са ти ясни отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ясно е, че левовете се обръщат неограничено в конвертируема валута и се плаща, нали сме в борд, няма ограничение може и 10 млрд. лв. да се обрънат, и 20, че и 30 дори и няма да има проблем. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Не съм чул да плащаме навън с левове, но можеш да попиташ Путин дали ще приеме левове срещу петролец отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години С левове, как с какво? Нали сме в борд, това ни е ползата, че курсът си е все фиксиран, какъвто беше преди 20г. и сега е пак такъв, проблем няма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години И с кво ще финансираш вноса ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Защо да е бързо? Напротив, доходите у нас дори изостават с ръста си. Но зада има потребление, трябва да има какво да се потребява, защото с експортноориентирана икономика за да има какво да се потребява трябва да има и внос на потребителски стоки. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Демек доходите и/или кредитите растат прекалено бързо :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Браво. Повече внос, повече стоки, повееч потребление, по-добър живот.Добра тенденция, поне не се залага само на износа, а народа да *** мухи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар