Текущата и капиталова сметка на платежния баланс на България през ноември е отрицателна и възлиза на 103,4 млн. евро. За сравнение, преди година имаше излишък от 197,2 млн. евро.
От януари до ноември 2017 г. текущата и капиталовата сметка е положителна и възлиза на 2,949 млрд. евро, като за същия период на 2016 г. статистиката отчете излишък от 3,879 млрд. евро, показват още данните на Българската народна банка (БНБ).
За ноември 2017 г. салдото по текущата сметка е отрицателно и възлиза на 155,2 млн. евро при излишък от 162,4 млн. евро за ноември 2016 г.


Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
преди 8 години И ти уби коча с лопатата :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Платежният баланс не може да излезе нито на минус, нито на плюс. Той се нарича баланс, защото е балансиран. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Абе пич , на кой му дреме в къв борд си , много неща не са ти ясни отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ясно е, че левовете се обръщат неограничено в конвертируема валута и се плаща, нали сме в борд, няма ограничение може и 10 млрд. лв. да се обрънат, и 20, че и 30 дори и няма да има проблем. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Не съм чул да плащаме навън с левове, но можеш да попиташ Путин дали ще приеме левове срещу петролец отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години С левове, как с какво? Нали сме в борд, това ни е ползата, че курсът си е все фиксиран, какъвто беше преди 20г. и сега е пак такъв, проблем няма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години И с кво ще финансираш вноса ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Защо да е бързо? Напротив, доходите у нас дори изостават с ръста си. Но зада има потребление, трябва да има какво да се потребява, защото с експортноориентирана икономика за да има какво да се потребява трябва да има и внос на потребителски стоки. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Демек доходите и/или кредитите растат прекалено бързо :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Браво. Повече внос, повече стоки, повееч потребление, по-добър живот.Добра тенденция, поне не се залага само на износа, а народа да *** мухи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар