През тази седмица ще излязат поредните статистически данни, които ще дадат информация за развитието на българското стопанство – за икономиката и финансите на държавата.
В понеделник (21 септември) Националният статистически институт ще обяви индекса на разходите за труд през второто тримесечие на годината.
Вторник (22 септември) е официален празник - Денят на независимостта на България, провъзгласена през 1908 година в Търново. С този акт българската държава отхвърля политическата и финансовата си зависимост от Османската империя, наложена ѝ от големите европейски държави с Берлинския договор, а българският княз приема титлата „цар“.
В сряда (23 септември) Българската народна банка ще информира каква е паричната статистика през август 2020 г.
НСИ ще публикува индекси на цените на жилищата (ИЦЖ) за второто тримесечие на 2020 г.
За четвъртък (24 септември) няма обявени събития.
В петък (25 септември) централната банка ще разпространи данни от лихвената статистика през миналия месец.


Коцев: Има дезинформация за заповедите за "Баба Алино"
Коцев слага още камери по кофите за боклук във Варна
Общинар оставил на тъмно входа на Морската градина във Варна заради кино
Семейство Коцеви са платили на Община Варна за заграбените имоти в Морската градина
Искат пълна забрана на Tik Tok за територията на България
Колко пари спечели Божидар Саръбоюков от бронза на Европейското
Парфюм без пол: Разделението на „мъжки“ и „дамски“ си отива
Авточасти или опаковки: Biomyc стартира производството от гъбен мицел в България
Пазарите са на рекордни нива, докато са в неведение за Иран и политиката на Фед
Спадът при петрола продължи след оценки за потока от Персийския залив
Cadillac зарадва клиент със седан за 500 000 долара
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Продавате употребяван автомобил? Новите регулации на ЕС вече са в сила
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Стефан Еленков за "Евровизия": Проектът на София е постен и недобре подготвен
Благодарност: Дара получава пожизнен семеен билет за музеите в Бургаско
Започна опелото на убития Георги Кузев навръх рождения му ден (СНИМКИ)
Панчугов: Доверието в институциите трябва да е фокусът на правителството
ПСС: Подходящи са условията за туризъм в планините
преди 5 години Сегашните държавни дългове са последица от неправилно емитиране на пари. Парите от държавните дългове са необходими за плащане на щети от грешката на централната банка.Пандемията COVID-19 е много силен стимулатор за щети от грешката на централната банка. Новите държавни дългове са потребни за плащане на нови щети от грешката на централната банка.Вариантите са два:Първи: При неправилно емитиране на пари е с увеличени щети. На правителството са необходими нови дългове за да плаща щети от грешката на централната банка.Втори: За устойчиво спасение от щети е необходимо подобрено емитиране на пари. отговор Сигнализирай за неуместен коментар