Германското правителство понижи до 1%, или почти наполовина, прогнозата си за икономическия ръст догодина, съобщи CNBC. Основната причина за ревизията на очакванията за ръста на брутния вътрешен продукт (БВП) на страната е забавянето на износа.
Правителството на канцлера Ангела Меркел е занижило леко и очакванията си и за растежа през настоящата година. Според предишната прогноза БВП трябваше да нарасне с 3%, докато сега се предвижда повишение от 2,9%.
Министърът на икономиката на Германия Филип Рьослер заяви, че забавянето е било очаквано, но допълни, че не се очакват икономически спад и рецесия.
За износа икономическото министерство в Берлин прогнозира увеличение от 7,5% тази година и само 3,5% догодина. Ведомството смята още, че вътрешното търсене ще играе все по-голяма роля за икономическия растеж на Германия.
Очаква се още безработицата в първата европейска икономика да продължи да пада догодина, като ще достигне 6,7%. За 2011 г. се предвижда 7% ниво на безработицата в Германия.
Прогнозите за инфлацията са, съответно, за ръст от 2,3% и 1,8% през тази и следващата година. Разполагаемият доход на домакинствата пък ще отбележи увеличение с 3,2% през 2011 г. и 2,9% през 2012 г., посочва икономическото министерство на страната.


Все по-малко хора избират рибарството за поминък
Започва XI-ят международен шахматен фестивал за купата на Община Варна
Да помогнем на Явор да общува със света
Какво време ни очаква в събота?
Чревните инфекции във Варненско се увеличават
Вероятно 2026 г. ще бъде най-горещата година в историята
Акциите на Wendy's скочиха след оферта за приватизация
SpaceX добави 500 милиарда пазарна стойност след скок на акциите
Има ли риск при набирането на средства на Nvidia?
Селскостопанският износ на Украйна може да спадне наполовина
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Музикантите, свирили кючек пред паметника Асеневци, били в чужбина
"Мегаломанът" Макрон се забавлява, докато Франция гори
Българските F-16 ще се забавят до второ тримесечие на 2030 г.
Президентът към мюфтията: Нека с мир и толерантност дадем пример
Милошев за чалга клипа пред Асеневци: Погазване на историческа памет!
преди 14 години наливайте пари наляво и надясно, и ще намалите още прираста. отговор Сигнализирай за неуместен коментар