Европейският банков регулатор може да разпореди на германските банки да набавят нови 12 млрд. евро за подобряване на капиталовите си позиции. Източници от институцията посочват, че в момента се проучва дали немските финансови институции могат да устоят на дълговата криза, пише Bloomberg.
Сумата, която е била съобщена от правителството пред законодателите в Берлин, може и да се промени до достигането до крайните оценки. Те се очаква да бъдат готови през следващата седмица.
Европейските кредитори изискват от банките да наберат нов капитал, след като приеха 50% отписване на гръцките дългове. От банковия регулатор посочват, че банките в Европа имат нужда от 106 млрд. евро, за да достигнат капиталова адекватност от първи ред от 9 на сто до средата на следващата година.
По първоначални оценки немските финансови институции трябваше да си осигурят 5,18 млрд. евро, но сега се оказва, че сумата е доста по-висока.


Кричим изпрати жестоко убития Георги Кузев на рождения му ден
Запълниха поредно дере във "Виница" със строителни отпадъци (ВИДЕО)
Крисия и Веселин Маринов пят на плажа в "Аспарухово"
Спипаха двама за кражба от магазин за дрехи във Варна
Арестуваха силистренец, убил възрастен мъж в дома му за 350 евро
Z.ai подготвя нов AI модел в битката с OpenAI и Anthropic
Нов недостиг на гориво в руски региони след атаките на Украйна срещу рафинерии
OpenAI отчита годишен темп на приходите от над $40 милиарда преди IPO-то
Т. Джамов: Все повече хора у нас имат интерес към бойните спортове
Колко пари спечели Божидар Саръбоюков от бронза на Европейското
Никола Цолов ще тества болид от Формула 1 в края на месеца
Популярен аргумент срещу електромобилите беше разбит
Това е единственото BMW 8-Series E31 с дизелов двигател
Cadillac зарадва клиент със седан за 500 000 долара
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Доц. Даниел Бенатов: Путин не може да си позволи мир
Измама за $1,2 милиона? Инвеститори съдят Селена Гомес
Погребаха Георги Кузев: Дядо Николай със силна реч за липсата на любов и смъртта
Една от трите в ЕС: ДДС за храна и лекарства у нас е колкото за колите
Радев изненада: Успяхме да елиминираме олигархията, тя е извън властта (ВИДЕО)
преди 14 години Все някой, някога трябва да се опълчи срещу злото САЩ, иначе ще продължават да заробват народите по света, засега май само Меркел започва да показва проблясъци на мозъчна дейност сред всички европейски бръмбари. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Ще и светне ли най сетне на баба Меркел под шапката че докато се дърпа ЕЦБ да печата евра, започва да гори и нейната черга!?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар