След рекордната загуба на Deutsche Bank от 6,8 млрд. евро за фискалната 2015 г. опасенията на фондовия пазар достигнаха пика си в понеделник. Премията за суапове за кредитно неизпълнение (т.нар. credit default swaps, или CDS), се повиши до 2,2 процентни пункта, най-високото ниво от три години и половина. Така хеджирането на дълг от 100 хил. евро ще струва годишна премия от 2200 евро.
И при други банки рисковите премии отчитат повишение. За Commerzbank годишната премия възлиза на 1660 евро. Само преди седмица за Deutsche Bank сумата бе 1360 евро, а за Commerzbank - 1130 евро, изчислява Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Deutsche Bank е под натиск и на пазара на облигации, както и останалите банкови акции, които в момента изпадат в изолация от страна на инвеститорите. От март 2015 г. насам премията по CDS на най-голямата германска банка се увеличи почти четири пъти. Намиращите се в обращение CDS на Deutsche Bank в момента възлизат на почти 3,2 милиарда долара. В началото на 2010 г. те бяха два пъти повече.
За по-рисковите облигации на Deutsche Bank кредиторите трябва да плащат застрахователна премия от 4,4 процентни пункта. Инвеститорите очевидно се съмняват в трайната способност на Deutsche Bank да обслужва високодобивните хибридни облигации, които са признати от властите в Германия като допълнителен капитал. Хибридните инструменти имат както дългови характеристики, така и характеристики на акции, и нямат определена дата на матуритет. Инвеститорите в акции са първите губещи, в случай че съответната банка фалира.
Тези акции трябва да се превърнат в собствен капитал, ако банките не успеят да изпълнят определени регулаторни капиталови изисквания. Дали тези подчинени облигации трябва да се преобразуват, решават надзорните органи. В случая на Deutsche Bank това е Европейската централна банка (ЕЦБ).


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С


преди 10 години Да и Лемън имаха и един тон *** (ипотеки) също имаха ААА. Знаете ли кой няма ААА - S&P, Moodys и Fitch, тези лъгаха като луди и са DDD като репутация по мое мнение.Атанасио, добре спомена думата "деривати" - един Господ знае само в какво са се забъркали DB, публична тайна е че този пазар е тотално извън контрол, а колко е реалната сума на тези сделки, може би и самите DB не могат да изчислят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Както съм казвал и преди! Германската ракета лети,лети,лети... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Както съм казвал и преди! Германската ракета лети,лети,лети... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Те и Леман имаха АА+ :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години DB май имаха ААА отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Deutsche Bank се движи по ръба от години, ливъриджа им е всеизвестно по-зле от колкото даже на британските и американските банки.Един интересен репорт от техния собствен официален сайт?, това е от 29 окт. за загубите им през Q3. - https://***.db.com/ir/en/content/ir_releases_2015_5066.htm отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години DB е на ръба... сигурно в момента трескаво се чудят как хем да я спасят, хем да не стане явно как държавата помага на частна фирма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Бамката изгоря в САЩ и сега може и да е спасят и г-н Емил Хърсев добре обяснява за 52 трилиона "търгуеми" ценни книжа и дериватите - http://***.segabg.com/article.php?id=790331Аз знаех за около 70 трилиона и няма значение Всичко идва от премахването 1999год. на закона ''Глас-Стигъл'' от 1931год. за разделяне на банкирането и т.н. събрал съм факти - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1442612112683685''Чарлз Фъргюсън е удостоен с Оскар за документалния си филм Вътрешна афера (2011)........Има много доказателства, че през последните трийсет години финансовият сектор в Щатите се е превърнал в мошеническа индустрия......С напредването на дерегулацията секторът стана още по-неетичен и опасен, пораждайки още по-големи финансови кризи и още по-нагла престъпност'' - тъй като финансите са взаимосвързани повличат ЕС и света.Престъпленията на САЩ са много - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1569004520044443 отговор Сигнализирай за неуместен коментар