Излизането на Великобритания няма да сложи край на ЕС, убеден е германският финансов министър Волфганг Шойбле. В интервю за Ausburger Allgemeine той е категоричен, че "британците ще ни липсват", но и без тях ЕС може да функционира.
Шойбле е категоричен - въпреки основателните критики към ЕС, той е единственият правилен отговор на глобализацията. Поотделно европейските държави, включително и Германия, са твърде малки, за да отговорят на международните предизвикателства.
Според него обаче Брюксел трябва да действа бързо, за да не се задълбочи кризата в доверието в ЕС. "ЕС сега трябва бързо да докаже, че предлага добавена стойност", каза още финансовият министър на Германия.
За него нито една държава не може сама да се справи с миграционната вълна, обхванала Европа през последната година. Младежката безработица в южните държави пък държи хората там в напрежение.
Това са сектори, в които ЕС може да помогне, смята Шойбле и сочи са пример европейската мрежа за набиране на стажанти, на която липсват кандидати - в Германия няма нужните стажанти, а в същото време младите хора в Гърция и Испания стоят без работа.
Шойбле е категоричен - европейската солидарност е нужна. "Само заедно можем да решим предизвикателствата, които отправя движението на бежанците", казва той.
Темата за Brexit можете да следите тук


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С


преди 9 години !!!??? ... Графе... какво!? Каквото или каквито и да се тези. Каква връзка има това с написаното от мен? Каквито и да са тези които СЕГА или в БЪДЕЩЕ ще строят производствени мощности в България НЯМА да плащат за германска "производителност" а за БЪЛГАРСКА, по българска оценка за производителност/заплата/ ! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Много си прав да знаеш,дъщерята го знае писмено и говоримо и си намериработа за 2500 лв. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Графена няма да строи фабрики в Германия а в България, по добре научи български. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Тайната на високата производителност на чевека в Европа е........ НЕМСКИЯ език. Научиш ли го , ставаш в пъти по производителен. Ей така, щрак отведнъж! :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "...в Германия няма нужните стажанти, а в същото време младите хора в Гърция и Испания стоят без работа."=== Нямаше да е така ако не им се налагаше да ви изучават езика ! С други думи ако искате да сте европейци няма да са ви достатъчни "ценностите" ! Учете НЕМСКИ ! Езика на бъдеща Европа. Изобщо не си правете илюзии. Или проговаряте немски или ей там гладни в гетата ! :)))) ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години "За него нито Една държава не може сама да се справи с миграционната вълна, обхванала Европа през последната година."- а коя Една държава покани с "Добре дошли" бежанци отвсякде? и така отвори широко границине на ЕС?- тя Една носи отговорността ( а също и другите, които не й противоречаха) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Този малко късно се е сетил, че има безработни и нископлатени в южните еврощати, а западните - канят с лека ръка изметта на Азия и Африка. Хаха, всичко е прах в очите, че уж са загрижени за тези процеси. Всъщност гледат как да напълнят собствените си канчета, а пък за чиновници като този нямам думи - толкова не в час с реалността са, че просто...Но всяко зло за добро - може би тук ще навлязат мигрантите едва след като оглозгат западните страни. И може би ще имаме време да се поучим от опита им. Нека Германия интегрира няколко милиона мигранти, да се смесят тами да се получи меее-стното население, пък после дано по- на изток си направим изводите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години С Веско не сме богове, обикновени хора сме които си обичат Родината. На опразнените места след време се заселват други хора от друг етнос и религия. След 30 години хората ще са струпани в 5-6 града и останалата територия ще е пустош. Ако ти е сложно да "вденеш" мога да ти го обясня по-подробно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години младите хора могат да ходят където си искат .... минаха времената когато някой шапкар казваше на хората къде да ходят и кво да правят, и това трябва да го разберете... утре ти и малкия веско дето не е комунист ще искате и да си стоят по градовете че да ги развиват ... вие кви сте някви богове че да казвате кой кво да прави ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години социалист ? че ти си един малък комунист, без да знаеш за какво ... и това ми били днешните студенти по политология отговор Сигнализирай за неуместен коментар