Паневропейският Stoxx 600 се повиши в първия борсов ден от седмицата.
Основният борсов индекс завърши с малък ръст от 0,1% до 350,62 пункта, за което помогнаха най-вече френският телеком SFR Group и швейцарският производител на софтуер Temenos Group. Той е и най-печелившият компонент в индекса, след като акциите му поскъпнаха със 7,6%. SFR е на второ място, като книжата на компанията покачиха цената си с 6%.
Британският FTSE 100 финишира със спад от 0,22%, а френският CAC и германският DAX приключиха почти без промяна на ниво от 4541,08 пункта и 10672,22 пункта.
Американските пазари са затворени в понеделник заради Деня на труда.
Цените на петрола се повишиха с до 5 на сто, след като Саудитска Арабия и Русия подписаха съвместно изявление за стабилизиране на пазара на петрол на срещата на върха на Г-20 в Китай. Двете страни обявиха, че ще се създаде работна група за наблюдение на пазара на петрол, за да се гарантира неговата стабилност.
Фючърсите върху европейския сорт Брент и американския лек суров петрол (WTI) поскъпнаха след новината съответно с 1,47% до 47,52 долара за барел и 1,4% до 45,06 долара за барел.
Паундът се търгува около 7-седмичен връх спрямо американския долар, след като индексът на мениджърите по поръчките (PMI) на Markit скочи до 52,9 пункта от седемгодишно дъно от 47,4 пункта през юли, което е най-големият месечен ръст от старта на проучването преди две десетилетия.
Акциите на Royal Bank of Scotland и Lloyds поевтиняха със съответно 3,52% и 2,13%. Книжата на италианската банка Unicredit също отписаха 0,6% от цената си. Акциите на BMPS поевтиняха с 1,04%, след като италианското издание La Stampa съобщи, че италианският премиер Матео Ренци е говорил с Ангела Меркел за възможността Европейският механизъм за стабилност да предостави средства на закъсалия заемодател.
Marks and Spencer обяви, че съкращава 500 работни места тази седмица, което понижи акциите на британския търговец с 1,4%.


Електромобилите станаха по-евтини от хибридите
Куриоз: Изритана топка по време на мач причини верижна катастрофа (ВИДЕО)
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Финансирането на енергийноефективни жилища е нараснало с 200% през 2025 г.
Мередит Уитни за дългосрочния подход към инвестициите
Задава се недостиг на дизел през зимата
Райън Бол: Иран няма да се поддаде на натиска на САЩ
Частните университети приемат все повече студенти, без те да са кандидатствали
Китайски завод вдигна на крак военни в Европа
Тези екстри в колите не си струват парите
Mercedes-AMG на съд заради изгаряща емблема
Porsche измисли как да спаси предната броня на колата ви
BMW направи електромобил, който генерира ток за 70 км на ден
Тайван променя тактиката си с танковете Abrams
Голяма котка, приличаща на пума, беше забелязана край Варшава
преди 9 години хахакогато еврото пада, използвате израза "приключиха разнопосочно"без да чета по-нататък, ми е ясно... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар