Един на всеки петима в Гърция е с неплатени в срок данъци, а спрямо 700 хиляди данъкоплатци в близките дни ще бъдат предприети принудителни мерки като конфискации, съобщава гръцкото издание "Капитал".
През януари 80 на сто от четирите най-важни данъка в Гърция са били платени в срок, докато 20 на сто от данъците са останали неплатени.
Данъкоплатците - физически и юридически лица, с просрочени задължения през януари са били над четири милиона, като техният брой е нараснал с 38 458 в сравнение с декември миналата година, съобщава БТА.
На повече от един милион данъкоплатци, в това число и на такива с дългове от над 500 евро, са били наложени принудителни мерки, за да се издължат.
Над 60 на сто пък са длъжниците, на които са били наложени конфискации.
Изчисленията на данъчните показват, че просрочените дългове в момента възлизат на 101 332 милиарда евро, от които 13,74 млрд. се оценяват като несъбираеми /става дума за починали, бедни и други такива данъкоплатци/.
На форум в Делфи в началото на месеца премиерът Алексис Ципрас обяви, че в близко бъдеще няма да има намаляване на данъците, като поясни, че подобни стъпки не могат да бъдат предприети, докато ефектът от тях заплашва да навреди на социалната система.
По думите му намаляването на данъците не е панацея за проблемите на Гърция.
Според Ципрас предварително условие за намаляване на данъците е да се гарантира, че Гърция няма да се върне към прахосничество и корупция.


Утре ограничават за 1 час движението по едното платно на Аспарухов мост
Черно море Тича стартира с гостуване на Левски в новия сезон на НБЛ
Двама младши съдии встъпиха в длъжност в Окръжен съд-Варна
Условна присъда за строителен работник, причинил телесна повреда на свой колега
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
Кои са задължителните книги за Алън Грийнспан
Оли Рен: Енергийният шок беше стагфлационен
„Хизбула“ застрашава крехкия мир между Израел и Ливан
Достъпността за хора с увреждания в туризма има огромен икономически потенциал
Судан е в най-тежката хуманитарна криза в света, а войната се подхранва отвън
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
BMW M4 CSL се превърна в суперкола с 922 коня
Голям пожар в София: Горят халета за преработка на пластмаса ВИДЕО
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
Забранява се косенето през най-горещите часове на деня до 1 септември
Ива Петрова: След одитите в дружества от енергетиката ще има последващи проверки
преди 8 години Сефте отговор Сигнализирай за неуместен коментар