Германският производител на резачки Stihl се опълчва сериозно на кризата.
„Като Stihl ние сме по-добре подготвени от много други компании", лазва Николас Щил, председател на Консултативния съвет, пред Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
„От днешна гледна точка съм убеден, че можем да се справим сами."
Април мина „наистина добре" за Stihl в Германия. „Когато хората не работят във фабрики и офиси, те очевидно обичат да идат в гората или в градината“, казва Щил.
„Нашите резачки бяха използвани много и, поне на родния пазар, бяха добре купувани. В някои други страни обаче изобщо нямахме продажби, защото магазините там трябваше да се затворят напълно“, признава той.
Семейният предприемач възхвалява кризисното управление на правителството в Германия: „Като цяло германската политика направи правилното нещо", казва Щил, „с ретроспекция би трябвало да затворят страната по-рано, разбира се, тогава щяхме да излезем по-рано - но след като мине дадена криза винаги сме по-умни“.
Предприемачът се изказва срещу стимулиращи пакети на стойност милиарди евро.
„Това, от което се нуждаем сега, не са краткосрочни програми за субсидиране, а по-добри рамкови условия за икономиката на утрешния ден“, каза Щил. „Федералното правителство има какво да навакса. Първата ключова дума е обърканият енергиен преход: за определени конвенционални електроцентрали са определени фиксирани крайни дати, но ние изоставаме с години с графика с разширяването на новите технологии. Освен това изоставаме в цифровизацията, да не говорим за окаяно състояние на инфраструктурата, с пренебрегвани пътища и училища“, пояснява той.
По думите му кризата показва, че натрупването на собствен капитал е най-доброто за компаниите, подчертава Щил. „Вече живеем от това; някои политици пренебрегват тази връзка с предложения как да изтощават предприемачите“, оплаква се още той.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Район "Одесос" във Варна с амбициозна задача да засади 435 дървета
Филип Буков няма да получи хонорар като водещ на концерта за Деня на Варна
Предлагат родните нацисти да чистят улиците във Варна, както непалците
Спипаха петима във Варна и региона с наркотици
16-та клубна изложба на Модел клуб – Варна представя впечатляващи макети
Почина Хироши Окуда, който настояваше Toyota да направи Prius и RAV4
Руското черноморско пристанище Новоросийск гори, показват данни на НАСА
Н. Вълканов: „Справедливата цена“ - риск за избора на потребителя
Трафикът по река Рейн на практика е спрян заради рекордната суша
Римейк на Тито: Вучич показа, че може да има добри връзки и с Киев, и с Москва
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Производител на трактори постави рекорд за скорост
Skoda остави Octavia без ръчни скорости на основен пазар
Toyota призна: Не можем да се сравняваме по цени с китайците
Ако “Топлофикация София” фалира, електропреносната мрежа няма да издържи
“Сребърна“ на критичния минимум: Пеликаните отказват да гнездят
Средната заплата в България достигна 1444 евро
Магия на свещи: Боби Вълчев с джаз спектакъл в Античния театър
преди 6 години бил си... на езерото горно ***... разбита се че съм бил там но като студент, езерото предимно граничи с щата ню йорк, а където граничи с Пенн, няма дърводобив!!! пак говориш глууупости, но все пак си пагон... нормално е да си тъъъп отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ех момче, пак се изложи. нищо горкия не знаеш. аз бях там и сякох дърва цели 2 месеца, за приятели, в тяхните имения и знам и видях. Щилката не слизаше от ръцете ми по 4 часа на ден. кеф голям. за Пенсилванските гори чувал ли си? за езерото Ери? чувал си дръндалци. офисен п.лъх си ти. чак ми е жал за тебе. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години понеже в щатите е пълно с дървени къщи, следователно всеки сече дърва както си иска.... баси военната логика, хаххахаа! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години човека говори за друго - в Европа се прекалява с това да се забранява да се секат дърва. всеки път да ходиш при чиновник да питаш може ли да отсека дървото от гората си. ако беше като в Щатите, щилките щяха да бъдат на върха, пълно с дървени къщички и много по-красиво. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Дааа... човекът говори за "окаяното състояние на инфраструктурата и пътищата" в Германия.Да дойде в България да види добре поддържани пътища и инфраструктура. Може да взаимства някакви идеи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар