Хората, които са били ваксинирани срещу COVID-19, трябва да имат право да посещават ресторанти и кина, заяви германският външен министър Хайко Маас, споделяйки мнение, което се различава от това на други членове на кабинета, противопоставящи се на специалните привилегии за ваксинираните, съобщава Ройтерс.
Маас заяви, че държавата масово е ограничила основните права на хората, за да се пребори с вируса и да избегне претоварването на здравната система.
„Все още не е изяснено окончателно до каква степен ваксинираните хора могат да заразят другите“, споделя Маас пред в. Bild am Sonntag. „Това, което е ясно обаче, е, че ваксинираното лице вече не ангажира обдишвател“, който може да бъде ползван от някой друг, допълва министърът
Около 1 милион души от общо 83,2 млн. жители на Германия са били ваксинирани от петък, според Robert Koch Institute.
Коментарите на Маас контрастират с други германски министри, които се противопоставят на такива специални права, страхувайки се, че това може да доведе до неравенство в обществото в момент, когато не всеки има възможност да бъде ваксиниран.
Вътрешният министър Хорст Зеехофер заяви, че разграничаването между ваксинирани и неваксинирани хора би било равносилно на задължителна ваксинация, на която той се противопоставя.
Маас посочва, че правителството също така ограничава правата на хората, които управляват ресторанти, кина, театри и музеи.
"Те имат право да отворят отново бизнеса си в даден момент, ако има възможност да го направят", заяви външният министър, добавяйки, че ако на такива места има само ваксинирани хора, те вече няма да представляват риск.
Въпреки че Маас признава, че това може да доведе до неравенство за „определен период“, той изтъква, че такъв ход би бил оправдан от конституцията, стига да има обективна причина и да не засяга основните обществени услуги.
Германия удължи ограничителните мерки поне до края на януари, а канцлерът Ангела Меркел проведе среща с регионалните лидери за вторник, за да се обсъдят по-строги ограничения.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Вучич обяви, че ще подаде оставка, за да помогне на партията на изборите
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа


преди 5 години https://***.jpost.com/israel-news/rabbi-yisrael-lau-infected-with-corona-after-receiving-two-pfizer-doses-655703 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Да не се окаже ,че ваксинираните не само не са предпазени ами и разнасят ...Rabbi Lau infected with corona after receiving two Pfizer doseshttps://***.jpost.com/israel-news/ra...r-doses-655703 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Microsoft, Big-Tech Coalition Developing Rockefeller-Funded COVID PassportsA coalition of big tech companies, including Microsoft is developing a COVID passport, with the expectation that a digital document linked to vaccination status will be required to travel and get access to basic services.The group is calling itself the Vaccination Credential Initiative (VCI), and includes Microsoft, Salesforce and Oracle.https://***.zerohedge.com/covid-19/m...ovid-passportsThe Rockefeller Foundation has previously touted its plans for a Covid-19 data and commons digital platform as well as a desire to launch a Covid Community Healthcare Corps for testing and contact tracing.https://***.foxbusiness.com/technolo...gital-passportТова са случайни случайности ! Всяка прилика с лица и събития е случайна! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години хаха ... що не противотиранстваш в рассия или китай ... там в армията нема не искам нема недй , всички ги ваксинират наред . в индия също . в израел също . речи за там и за тиранията нещо ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Целта на тираните е ясна. Интересно тези нещастници ако изпаднат от политическата клика и ги накарат да се ваксинират тях и децата им как ще реагират. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Наблюдение - за незаспалите - никакъв намек за преболедувалите. Които имат най-малко същия имунитет като "ваксинираните". И като качество, и като продължителност. И още Все още не е изяснено окончателно до каква степен ваксинираните хора могат да заразят другите, споделя Маас - тоест, просто се поощряват Добрите Граждани с намаляване на ограниченията, без връзка с някакви факти и последователности от причини и следствия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години За неваксинирането им остава само правото да грабнат сопите ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години нграта ше се ваксинират с предимство ... те са по важни ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години БЛМ ше са ного доволни. видиш отворено кафе и УДРИ! Без съмнение там има бели, ваксинарини врагове. които им нарушават правата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ВАКСИВРЕЙН? отговор Сигнализирай за неуместен коментар