Газопроводът „Северен поток 2“ за Германия дава на западните съюзници лост за влияние върху Русия, тъй като президентът Владимир Путин има интерес той да бъде осъществен. Това заяви американският държавен секретар Антъни Блинкен в интервю за NBC, цитирано от Bloomberg.
„Много малко вероятно е или трудно да го видим да се случва, ако Русия поднови агресията си срещу Украйна“, коментира Блинкен.
Вашингтон настоява правителството в Берлин да спре „Северен поток 2“, който очаква сертифициране от германските власти, ако Русия атакува Украйна, посочиха запознати с въпроса източници миналата седмица. Блинкен, германският външен министър Аналена Бербок и останалите им колеги от Г-7 заедно публикуваха в неделя позиция, в която предупреждават Москва, че може да я очакват „огромни последици“.
Зелените на Бербок, които са част от новата управляваща коалиция в Герания, са срещу газопровода. Все още по „Северен поток 2“ не се пренася газ, въпреки че той е завършен
„Всъщност той е източник на влияние върху Русия заради това колко много руският президент Владимир Путин иска да види газа течащ през този тръбопровод“, каза Блинкен.
На въпроса дали Германия би спряла газовата връзка, Шолц заяви по-рано в сряда, че евентуална атака срещу Украйна би била „много драстично нарушение на правилата, което би имало много различни последици“.


Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
преди 4 години Ей руске робе, кой праща бежанци от Беларус за ЕС, САЩ или Русия? Кво лъжеш като ром. Къв Обонго бе, Тръмп не спря да налага санкции срещу Северен Поток. Няма голяма разлика между Русия и САЩ, два тумора които за съжеление Хитлер не можа да победи, но битката продължава. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Тук влизат и зеленашеските политики - за които САЩ настояват, но сами не ги спазват - спазва ги само ЕС - съсипвайки си икономиката !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Тоя блинкен наистина ли не разбира, че заради високите цени Газпром печели БЕЗ Северен поток 2, колкото би печелил и С него, ако не и повече? Или всъщност... още едно доказателство, че ИСТИНСКАТА цел на САЩ е да съсипят енергийно и икономически своят силен конкурент ЕС? Аз мисля - второто !!! Всички тия закани срещу Русия са въздух под налягане - дори американските управляващи не са чак такива ***-0ти, че да си вярват, че в една евентуална война с Русия няма да бъдат унищожени - а не вярвам да им се мре. Не - от самото начало атаката е срещу ЕС - и това беше подъл план на отвратителното обонго - това го казах още преди години !!! Сринаха Сирия и либия - защото те като стени пазеха Европа - за да напълнят ЕС с диви мигри - сринаха украйна - за да откъснат Русия от ЕС - защото производствената мощ на ЕС + руската енергийна и суровинна мощ значеше СВЕТОВНА ДОМИНАЦИЯ !!! Е, САЩ видимо успяха. Не защото планът бе толкова гениален, а защото управляващите ЕС са продажни ***-0ти. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Без северния ,европейците ще разбиват супата с алпиниско чукче,руснаците си върнаха инвестициите даже и с неработещ газопровод. отговор Сигнализирай за неуместен коментар