Генералният директор на Росатом Сергей Кириенко не смята, че отказът на българските власти от строежа на АЕЦ „Белене“ ще доведе до значителни загуби за руската държавна компания, но признава, че за проекта са били загубени време и сили, съобщи ИТАР-ТАСС.
„При общо портфолио на поръчките от 20 блока за АЕЦ, с което днес разполага Росатом, отказът от една станция е незначителна загуба. За станцията „Белене“ обаче бяха загубени немалко време и сили и ще бъде жалко за тях, ако проектът не бъде реализиран“, посочи Кириенко.
Той отбеляза, че „позицията на Русия по този въпрос е изцяло прагматична“. „Ако България реши да изгражда тази АЕЦ, ще я строим. Ако на България не ѝ трябва, няма да строим“, обясни генералният директор на Росатом.
Руската агенция припомня думите на Кириенко от миналата седмица, когато все още се очакваше официално изявление за плановете на българското правителство. „Това, че такива професионалисти като българските ни партньори 2 години не могат да се разберат за проекта, ме учудва“, подчерта тогава Кириенко.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам