След катастрофата със самолета на руската авиокомпания Метроджет (Когалимавиа), превозващ руски туристи от Египет, много руски туроператори предлагат на своите клиенти да заменят египетските курорти с турски, съобщава "Взгляд".
Пред руското издание говорителят на Руския съюз на туристическата индустрия Ирина Тюрина коментира, че всички туристи, на които тази опция е предложена, са се съгласили с промяната.
Допълнително се обмислят и начини за компенсации на туристите, които са засегнати от забраната на полетите от Русия за Египет. Тази заповед беше издадена от президента на Русия Владимир Путин в петък (6 ноември) до изясняване на фактите около катастрофата.
От Кремъл допълниха, че мярката ще бъде в сила, докато не бъде обезпечено "нужното ниво на безопасност" на полетите.
На този етап опасенията на разследващите са, че самолетът е свален с бомба, поставена в багажа на някой от пътуващите. От "Ислямска държава" вече коментираха, че те носят отговорност за трагедията, но без да уточнят как точно са свалили самолета.
Заради съмненията, че е имало взривно устройство в багажа на пасажер, прибиращите се руснаци от почивка в Египет пътуват без багаж, уточнява още "Взгляд". По данни на Федералната агенция по туризъм в египетските курорти в момента има към 80 хил. руснаци.
В последните дни се провежда операция по извозването на туристите, но без да се прекратява предсрочно почивката им, обясни преди дни руският вицепремиер Аркадий Дворкович, който ръководи специален кризисен щаб, създаден за изясняване на ситуацията.


Боеприпас изплува на 50 метра от брега
РЗИ-Варна с безплатни изследвания за ХИВ и хепатит днес
Бургас ще бъде домакин на музикалния конкурс „Евровизия 2027“
Гонки продължават да тормозят варненци през нощта
Изтича срокът за подаване на заявления за школите на Общински детски комплекс – Варна
Германия е засякла руска кампания за влияние преди изборите
ЕС затяга правилата за опаковките: Ще ходим ли със собствени съдове в магазина?
Бургас ще бъде домакин на "Евровизия 2027"
Големите банки събраха левовете на българите, малките отвръщат с по-високи лихви
Български автономни роботи ще съчетават физическия и дигиталния свят
Пожар превърна паркинг на летище в ад
Футболист влиза в затвора, след като се похвали с над 300 км/ч на пътя
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
4 зодии ще бъдат благословени финансово до края на 2026 г.
В чест на Световното първенство по футбол 2026: от стотици фенове в България до зрелищно светлинно шоу
Терзиев за "Евровизия": Ще посрещнем всички гости, които изберат да посетят и София
За първи път в България: Медици от ВМА трансплантираха черен дроб и бъбрек на един пациент