Германският производител на козметика и битова химия Henkel реши да се изтегли от Русия, става ясно от съобщение на сайта на компанията. "Henkel осъжда войната на Русия срещу Украйна и насилието над невинни граждани. Нашият приоритет остава да направим всичко в подкрепа на нашите колеги в Украйна", се казва в изявлението.
На този етап е трудно да се направи преценка как ще се отрази това решение върху финансовите резултати на компанията, допълват още оттам.
В началото на март Henkel съобщи, че спира новите инвестиции в Русия, както и рекламите в държавните руски медии, но и че продължава да продава стоки от първа необходимост на руския пазар, като например продукти за лична хигиена и за бита. Тогава ръководството на компанията коментира, че следи внимателно динамично развиващата се ситуация и ще прецени следващите си стъпки.
От компанията отбелязаха още, че вярват в намирането на дипломатическо решение на кризата.
В началото на април обаче стана ясно за зверствата на руски военни, извършени в околностите на Киев. Сега според всички анализатори войната в Украйна навлиза във втората си фаза и се водят ожесточени битки за контрола над Донбас.
Украинските експерти предупреждават, че въздушните удари над останалата част от страната обаче няма да спрат. Преговорите са в мъртва точка и не е ясно кога ще бъдат възобновени, коментират още от преговорния екип на Украйна пред Ройтерс.
Германската компания коментира още, че координира със своите руски служители мерките за изтелянето от пазара. За Henkel в Русия работят 2500 души, които на първо време ще останат на работа и ще им бъде заплащана заплата. Компанията има и 600 служители в Украйна и посочва, че е в непрекъснат контакт със своите кризисни екипи, мобилизира помощи и осигурява дарения за страната.


Жълт код за силен вятър и вълнение е обявен за четвъртък за морското крайбрежие
Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Джош Кушнер и Боб Айгър купуват Лос Анджелис Лейкърс за $12,5 милиарда
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Екип на ЕК анализира миграционната ситуация в Сеута
ПСЖ спечели за втора поредна година Суперкупата на Европа
Иран: Ормузкият проток остава затворен, докато не се приемат условията ни
Съдът ще гледа мярката на момичетата, задържани за убийството на Георги Кузев
265 са вече жертвите на земетресението в Колумбия
преди 4 години ''...За Henkel в Русия работят 2500 души, които на първо време ще останат на работа и ще им бъде заплащана заплата. Компанията има и 600 служители в Украйна и посочва, че е в непрекъснат контакт със своите кризисни екипи, мобилизира помощи и осигурява дарения за страната....'' Точно така- голяма част от приходите от дейността на фирмата в русия, да отиват за помощи за Украйна, а в крайна сметка, фирмата да се изтегли изцяло от русия. Да ги видим тогава рускините с какви перилни препарати ще перат, ще почистват домовете си, какво ще ползват за дамска хигиена... Свят ще им се извие, но и това им е малко... отговор Сигнализирай за неуместен коментар