Газопровод в окръг Агръ, Източна Турция, е бил взривен от терористи, предаде ТАСС.
Според изявление на турското министерство на енергетиката и природните ресурси е бил извършен саботаж на 15 километра от границата с Иран.
Предизвиканият пожар е вече потушен, но подаването на газ по линията е прекъснато.
Ройтерс съобщава, позовавайки се на турския министър на енергетиката и природните ресурси Танер Йълдъз, че нападението е било извършено късно снощи.
Според представител на турската държавна газова компания Боташ се извършва ремонт на тръбата, но засега не е ясно кога преносът на газ ще бъде възобновен, предаде Ройтерс.
По думите му Турция не е поискала допълнително газ от други държави и няма недостиг в посрещането на вътрешното търсене. (БТА)


Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"


преди 10 години мое мнение(не те ангажирам с него)-през Ирак. За какво да дават на Ердоган нещо, което могат да не му дадат. Може и да бъркам, може пък Ердоган да е успял да се впише по някакъв начин в картинката. Може за това да е била играта с Турски поток. Ама ако аз бях на мястото на американците щях да си мина през моята територия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Е ти пък сега...! Не били участвали! А откъде минава цялата логистика на тази "държава"? По границата откъм Турско има цели временни военни градчета за сформиране и оборудване на джагали, където всичко се командва от турски офицери от военното им разузнаване. Имаше бунтове на местното население, което симпатизира на Асад и най вече на кюрдите, но ги нашокаха - Ердоган лесно се справя с такива своеволия... хаха... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А и...не смятам, че Турция са участвали в създаването на ИДИЛ...освен ако не са ги просто използвали, но даже и това ме съмнява. Те само си мислят, че са голямата работа, ама германците клякат на американците, англичаните клякат на американците...кои бяха турците? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ...компактно население, ниско образовано, лесно манипулируемо(просто се договаряш с шефовете им и всичко е тип-топ), без пряка опасност за Щатите....се едно за България говорим, ама по-големи и с повече петрол:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Американците използват същия номер срещу Турция с сюрдите, който приложиха на руснаците с Украйна. Сега обаче и не толкова интелигентните ще видят на дело каква е разликата от независима до уж независима държава и от силен лидер на силна държава до такъв, на когото временно са позволили да си повярва, че е такъв... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години И аз това щях да му кажа, ама ти си го осветлил вече... :) трябва богато въображение, за да си представиш как Турция громи и унищожава една организация, в чиета създаване е вложила доста свои, че и чужди ресурси!Това, което няма да прочетеш по вестниците е относно огромния конфликт между Турция и САЩ за бъдещата Кюрдска държава - на нея янките залагат дори повече за регионалните сиэпланове, отколкото на Косово в нашия регион. Все пак става дума за 50 - 60 милионен народ, от който 40 млн. са компактно население в пограничните райони на 4 държави в оперативно интересния регион... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години да...и доста удобно удариха опозицията. Що опозицията, а не управляващите? Или викаш-щом по новините са казали, че е ИДИЛ, значи е ИДИЛ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ИДИЛ направиха атентата в Суруч, убил над 30 души и ранил над 100, като отмъщение на кюрдите за Кобани. На Турция не й хареса, че ИДИЛ почнаха да се вихрят на тяхна територия и започнаха операцията. Иначе преди това купуваха петрол от тях, и ги оставяха да им вършат мръсната работа срещу Асад и срещу кюрдите в Сирия. Турция сама по себе си е регионален фактор, с който всички се съобразяват. Вкл. САЩ и Русия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А нужди да искаш! Турски потоци разни... хаха! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Срещу никакъв ИДИЛ не са започвали турците операция! ИДИЛ от две години безчинства до турската граница и затова получава само подкрепа от Турция! Операцията започна, когато кюрдите започнаха безапелативно да мачкат ИДИЛ... !Големият проблем е, че освен Ислямска държава, американците имат и друга рожба в проект - Кюрдска държава!!! Там е големият проблем на Турция. Нали се сещаш - според американската доктрина, на всеки за ташаците трябва да бъде вързан здрав канап, който да бъде подръпван профилактично при нужда... хахаха! отговор Сигнализирай за неуместен коментар