Борсовите индекси в САЩ започнаха днешната сесия с понижения от над 1%, след като червената вълна заля фондовите борси по целия свят, а продажбите на жилища в САЩ отбелязаха шокиращо голям спад, понижавайки се до най-ниското си ниво в исторически план.
Индексът на 30-те най-големи и активно търгувани акции в САЩ Dow Jones Industrial Average губи 1,1% до 10 060,32 пункта час и половина след началото на сесията. Компаниите от индустриалния сектор понижават широкия индекс S&P 500 с 1% до 1 056,94 пункта. Индексът на всички компании от борсата Nasdaq – Nasdaq Composite, губи 1,1% до 2 135,54 пункта.
Икономическите данни за САЩ от днес показаха, че продажбите на съществуващи жилища са намалели с 27,2% на месечна и 25,5% на годишна база през юли, достигайки най-ниското си ниво, откакто данните започват да се водят през 1999 г.
Спадът се оказа много по-голям от пазарните очаквания и подчерта за пореден път лошото състояние на пазара на недвижими имоти в най-голямата икономика в света. Продажбите на жилища са показател за потребителското доверие и икономическата активност в страната.
Междувременно докладът от последната среща на Федералния резерв, състояла се на 10 август, показа, че между членовете на Управителния съвет на централната банка има разноречия относно това по какъв начин да се насърчава възстановяването на американската икономика занапред.
Акциите на Barnes & Noble поевтиняват с повече от 3% в сутрешната търговия, след като веригата книжарници обяви загуба от 62,5 млн. долара, или 1,12 долара на акция, за трите месеца до 31 юли. За същия период на миналата година компанията е отчела нетна печалба от 12,3 млн. долара, или 21 цента на акция. Най-голямата щатска верига книжарници обяви бизнеса си за продан в началото на август.


Как изглежда географията на глобалното свръхбогатство?
Автоинструктори: Слабата подготовка причинява повече катастрофи
Проучване: Дори едно питие дневно може да повиши кръвното налягане
Българите свиват консумацията на хляб и тестени изделия, предпочитат плодове и зеленчуци
Марк Рюте залага на подчертани дипломатически ласкателства за запазване на американското участие в НАТО
Н. Богданов: AI позволява на фирмите да се фокусират върху бизнеса
AI влиза в ролята на туристически гид в Бургас
И демократите в САЩ залагат на популистки кандидати
Американската доминация на бойното поле е заплашена
Британското „поколение от спалнята“ е цъкаща бомба
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Над сто арестувани при антинатовски протести в Турция
Дръзка кражба: Откраднаха бижута за близо 4 милиона евро от френски музей
Маникюрът с пайети - най-сладката тенденция този сезон
5 упражнения за по-здрави кости
Жилищата в Гърция стават все по-недостъпни въпреки ръста на минималната заплата