Минният гигант BHP Billiton изтегли офертата си за придобиване на канадската компания Potash Corp. Тя бе на стойност 39 млрд. долара и имаше потенциала да се превърне в най-голямата сделка за придобиване в света за годината, съобщава Ройтерс.
Причина за изтеглянето на офертата е блокиране на намеренията за сделка от страна на регулаторните органи. Така BHP Billiton претърпява трети пореден провал в опитите си за сливане или придобиване, допълва агенцията.
Пропадането на сделката за придобиване на лидера в производството на калиев карбонат в света Potash повдига въпроса какво ще се случи със заделените за това намерение средства. Според анализатори в момента няма апетитни възможности за сделка, което вероятно ще доведе до инвестиции вътре в компанията или дори разпределяне на дивидент.
Въпреки пропадането на сделката, BHP Billiton ще запише сериозен разход от около 350 млн. долара заради нея. Причината за това са таксите, платени за осигуряването на финансиране в размер на 45 млрд. долара, повечето от които трябваше да бъдат насочени именно към придобиване на Potash.
Как се развиха преговорите между BHP Billiton и Potash Corp може да проследите тук


219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва
Пулев: Задълбочаваме икономическото партньорство със САЩ
„Събор Кривини“ дарява всички приходи от входни такси за ремонт на храм в Долни чифлик
Какво време ни очаква в събота?
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
Ваксината срещу рак на Merck и Moderna е пробивът, който чакахме
Мери Дали за обратните изкупувания, инфлацията, търсенето на AI, част 2
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
6 реплики, с които той показва, че не ви уважава
Вадим Ермолаев все още си задава един въпрос: Кой е искал да го убие?
След осем години чакане: първите F-16 Block 70 летят към Тайван
България удари Украйна на европейското по волейбол
НАТО 3.О: САЩ се отдръпва, а Европа поема по-голяма отговорност за отбраната си