Световната търговска организация (WTO) остава твърда в решението си срещу милиардните държавни субсидии към американския самолетостроител Boeing, предаде Ройтерс.
Запознати с разследването източници са заявили в петък, че Апелативният съд на WTO ще потвърди в понеделник взето преди по-малко от година решение на организацията, според което Boeing е получил поне 5,3 млрд. долара неправомерна помощ.
Самолетостроителният гигант си е осигурил нечестни конкурентни предимства преди всичко чрез предоставени за изследвания и развойна дейност пари от космическата агенция Nasa и чрез редица данъчни облекчения.
Решението вече е било съобщено на двете страни, преди да бъде официално обявено в понеделник, предава още Ройтерс. WTO не е пожелала да коментира материала.
В най-големия в света търговски спор от шест години насам са въвлечени Съединените щати и Европейският съюз, припомня агенцията.
Вчера стана ясно, че европейският конкурент на Boeing - Airbus не успява да задържи рекордния пазарен дял, който завоюва през 2011 г. с хитовите продажби на модернизирания и икономичен A320neo. През февруари Airbus няма нито една нова поръчка и от началото на годината изостава чувствително от основния си конкурент Boeing, предаде Ройтерс.


Почина музикалната легенда Бони Тайлър
Пътничка пострада при катастрофа край Варна
Стартират директни полети от Варна до Базел през октомври
Радев: Тази година няма да участваме във финансовата помощ за Украйна
Велосипедист се потроши при катастрофа край Варна
Тръмп обвърза американските войски в Европа с Гренландия и Иран
Протоколите на Фед показват разделение за лихвите
С войната Иран разбра, че има власт над Ормуз
Рефлацията в Китай може би е достигнала пика си
Тръмп каза, че Испания е приела да плаща повече
От тези автомобили е най-вероятно да ви напсуват на пътя
Toyota не вижда смисъл в PHEV пикапи
Ще продължи ли Джеймс Бонд да кара Astin Martin?
Stellantis възражда легендарна марка, за да не я загуби
Бутоните се завръщат: Китай променя правилата, а Audi - интериора
Отмениха присъдата на кмета на Дупница – не било ясно какво означава, че "ще приключи шефа на полицията"
Украйна: Поразени са 12 руски танкера през нощта в Азовско море
Жена от Вършец е измамена с 16 499 € по схема за онлайн инвестиции
Поправка в закона блокира колективните искове срещу институциите за опасните пътища
Лили Иванова почете Надежда Захариева: Лек полет, скъпа приятелко!