Основните американски индекси регистрират чудесно начало на последното тримесечие за годината, повишавайки се с около 1%, докато Уолстрийт аплодира по-добрите от очакваното данни за производството на Института за управление на доставките“, съобщи CNBC.
Dow Jones напредва с 1,1% до 13 585,39 пункта, воден от акциите на Hewlett Packard, поскъпващи с 2,8% до 17,54 долара, и тези на Bank of America, които повишават стойността си с 3,2% до 9,12 долара.
Индексът Standard & Poor's 500 печели 1% до 1 455,20 пункта, като всичките му ключови подсектори са на положителна територия, начело с финансовите и добивните компании, а акциите на Tenet Healthcare водят печелившите в индекса, поскъпвайки с 6,1% до 6,65 долара, след като компанията обяви обратен сплит на акциите в съотношение 4 към 1. Nasdaq Composite прибавя 0,9% до 3 144,58 пункта.
Производственият сектор в САЩ през септември се е разширил за първи път след май, като индексът на Института за управление на доставките за активността в сектора е достигнал 51,5 пункта при 49,6 пункта през август. Анализаторите очакваха подобрение на производствената активност до 49,7 пункта, но не и прехвърляне на границата от 50 пункта, разделяща растежа от свиването.
Днес бе обявено, че макар и отчитаща известно подобрение, производствената активност в еврозоната е останала свита за 14-ти пореден месец, докато тази в Китай се свива за втори пореден.
Разходите за строителство в САЩ обаче са намалели в най-голяма степен от началото на годината, понижавайки се с 0,6% през август до приравнената на годишна основа база от 837,1 млрд. долара, стана ясно от съобщение на американското министерство на търговията. Прогнозите на анализаторите бяха за ръст от 0,5%.
Акциите на Goldman Sachs повишават стойността си с 4,1% до 11,835 долара, след като вчера списание Barron's публикува статия, в която се твърди, че акциите на инвестиционната банка може да поскъпнат с 25% през следващите 12 месеца заради подобрение на капиталовите пазари.
Пазарната капитализация на Citigroup се повишава с 2,2% до 33,43 долара за акция, след като Guggenheim повиши рейтинга на ценните книжа до „купува“ и им постави ценова цел от 45 долара.
Акциите на Nokia прибавят 5,2% до 2,71 долара, след като финландският производител на мобилни телефони обяви, че ще осигури достъп на потребителите на Oracle до своите картови услуги.
Пазарната капитализация на Ceradyne скача с 42,9% до 34,90 долара за акция, след като 3M обяви, че ще придобие производителя на керамични продукти в сделка на стойност 670 млн. долара.
*Актуално към 17,20 часа


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Откриха ценна находка при разкопките на средновековния град Русокастро
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак