Goldman Sachs Group Inc понижи перспективата си за глобалния капиталов пазар до "neutral" в краткосрочен план, макар и оценката в дългосрочен план да остана "overweight", предава Ройтерс.
Финансовата корпорация посочи в изследване притесненията си, че повишаването на лихвените проценти ще изпрати надолу цените на акциите през следващите три месеца. Дружеството допълни, че очаква "общият темп на възвръщаемост да се забави в сравнение с това, което видяхме през последните няколко години".
В своя анализ експертите от Goldman Sachs заявиха, че ускоряването на глобалния икономически растеж е "до голяма степен зад нас и геополитическите рискове са повишени". Въпреки тези фактори компанията съобщи, че акциите ще са все така най-атрактивният клас активи в хоризонт от 12 месеца "с голяма разлика".
Капиталовите пазари в световен мащаб продължават да постигат рекорд след рекорд от началото на годината. Международният бенчмарк MSCI All-World Index достигна нов връх в началото на юли, след като натрупа повече от 5 на сто през 2014 г.
Разделяйки света на региони, от Goldman поставиха оценка "overweight" на Европа и Япония и "underweight" на САЩ. Разглеждайки отделните сектори, експертите писаха "overweight" на технологичните акции в САЩ, Европа, Япония и другаде в Азия.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Мерките срещу високите цени са взети от френското и немско законодателство
11 съвета от дерматолози за всяка жена над 40
DARA и “Bangaranga” откриха полуфинала на “Евровизия” СНИМКИ/ НА ЖИВО
Деми Мур и Джейн Фонда обраха овациите в Кан
Полската столица Варшава регистрира първия еднополов брак