Двама високопоставени представители на Белия дом настояват за разширяване на военните действия в Сирия, но шефът на Пентагона е против. Това съобщи изданието "Форин полиси", като се позова на осведомени източници, предаде РИА Новости.
По данни на списанието директорът по разузнаването към Съвета по национална сигурност Езра Коен-Уатник и съветникът за Близкия изток Дерек Харви предлагат САЩ да минат в настъпление в Южна Сирия, но министърът на отбраната Джеймс Матис вече няколко пъти отхвърля инициативата.
Наред с някои служители в Белия дом и висши военни Матис е на мнение, че тази "рискована стъпка" би довела САЩ до "опасна конфронтация с Иран", след което може да последва удар по американските военни в Ирак и Сирия, се казва в статията.
Джеймс Матис, генерал Джоузеф Дънфорд - председател на Съвета на началник-щабовете на въоръжените сили на САЩ, и специалният пратеник на САЩ за международната коалиция срещу "Ислямска държава" Брет Макгърк настояват усилията в Сирия да бъдат фокусирани върху изтласкване на джихадистите от опорните пунктове на "Ислямска държава", включително от Ракка, пише "Форин полиси".
По-рано бе съобщено, че в базата на американските сили край сирийския град Ат Танф са прехвърлени от Йордания мобилни ракетни системи за залпов огън. Освен това коалицията начело със САЩ нанесе в района на Ат Танф вече трети за този месец удар по сирийски проправителствени сили. Говорителят й полковник Райън Дилън каза, че са били унищожени танк и артилерийски системи, които се доближили твърде много и представлявали заплаха за сили, съюзени с коалицията, допълва РИА Новости.
/БТА/


Голям пожар край Черноморец, горят бунгала и каравани
Наградиха зрелостници отличници на церемония във Варна
Общо €4 560 000 са похарчили партиите в предизборната кампания
Жена спаси малки щъркели, паднали от гнездото си заради силна буря
За първи път у нас отгледаха пъстърва в Черно море, рибата съжителства с миди край Каварна
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
AI фабриките създават нови печеливши и губещи в енергийното оборудване
Великобритания настоява за участие в заседания на ЕС, Брюксел се противопоставя
Иран започна поклонението за Али Хаменей, очакват се до 20 милиона присъстващи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Д-р Бойко Пенков: Представях си НЗОК по-съвършена и по-организирана
ПБ събра депутати, министри и активисти на среща в Сандански
Делегация от "Възраждане" отишла на поклонението на Али Хаменей в Иран
В "Административна кома" изпадна сграда в центъра на Стара Загора
Предимно слънчево, със слаб вятър и температури до 30° ще е утре
преди 9 години Естествено, че от пентагона ще са против. Не е логично да стрелят срещу своите хора от ИД. отговор Сигнализирай за неуместен коментар