Ако пазарът започне да бъде прекалено консервативен към придобиването на компании, това донякъде би попречило на иновациите. Така Георги Къдрев, CEO на Imagga, коментира възможността Федерална търговска комисия на САЩ да премине към разделянето на бизнесите на технологичните гиганти като Facebook, Apple, Google, Amazon и др. на по-малки чрез отмяна на вече случили се поглъщания и придобивания в предаването „Светът е бизнес“ с водещ Ивайло Лаков.
„Всяка една технологична компания се стреми да стане максимално голяма, да има максимално голям пазарен дял. От гледната точка на стартъп, един от основните варианти за ликвидност е придобиване на дружеството от по-голямо такова“.
Създаването на технологична иновации е стимулирано от насищането на даден пазар, коментира Къдрев.
„Ако има пет телекома, хората не мислят как те да са ограничени, за да може да навлезе и шести на пазара, а се създава skype например“.
В известна степен това да има монопол е малко зло, което води до нова парадигма и по-голям технически прогрес, смята гостът.
„Трябва да има регулация за практиките как данните и ресурсите да могат да бъдат използвани, да няма търговия с влияние. Това са углавни престъпления, които трябва да бъдат преследвани като такива, а не да бъдат регулирани посредством размера на дадена компания“.
Очаквайте видео материал с целия разговор.


Арестуваха 73-годишен за домашно насилие
Радев: Българинът е доказал през вековете толерантност към различни етноси и религии
Две успешни акции срещу търговията с фалшиви стоки във Варна
Петролът поевтинява на фона на преговорите между Иран и Оман
Здравното министерство: Няма да закриваме РЗИ-та
От „колко люто“ към „колко вкусно“: Как се променя пазарът на лютиви сосове
ЕС затегна правилата за AI, но може да му даде достъп до личните данни
Светът добива петрол основно от САЩ, Вашингтон става водещ и в доставките на LNG
Златото надмина $4300 заради надежди за сделка с Иран
Китай все повече се притеснява от Mythos преди срещата на Тръмп и Си
Тази част може да се износи до 120 000 км и ремонтът не е евтин
Изоставена Honda натрупа 30 400 евро неплатени такси
Кратък тест решава дали може да работите в Toyota
25-те най-скъпи коли, внесени в България през 2026
Audi не е приключило с промените при луксозните SUV - идва ново Q8
България е най-големият износител на ток в Европа за момента
Магията на класическата музика завладява курорта "Св. св. Константин и Елена" с Марио Хосен и световни виртуози
Добри са условията за туризъм в планините
От 9 август цените на етикетите само в евро
Един човек е загинал при руска атака срещу цивилен кораб в Черно море