Победа на кандидата на демократите Джо Байдън на президентските избори в САЩ вероятно ще облагодетелства европейските акции, смятат стратези, цитирани от MarketWatch.
Експертите започнаха да очертават как различните изходи от изборите в САЩ ще се отразят на европейските акции, обръщайки особено внимание на политиката на Байдън, тъй като при победа на Доналд Тръмп вероятно ще се запази статуквото.
Байдън ще е положителният избор за Европа
Според стратези на Barclays победа на Байдън и демократите ще е по-положителна за Европа, отколкото втори мандат на Тръмп. “Това се дължи на потенциално намалената търговска несигурност, по-силните връзки между САЩ и Европа и големите фискални стимули, които изглеждат по-вероятни под администрация на демократите”, посочват експертите.
Стратези на UBS отбелязват, че промените в изборните шансове в полза на Байдън са имали положително въздействие върху европейските акции през последните седмици, повече отколкото върху книжата в Азия и САЩ, което допълнително подкрепя очакванията изборът на демократите да насърчи ръст на цените на акциите на Стария континент.
Три основни сфери на политиката на демократите ще имат отражение върху европейските акции, смята екипът на Barclays. Предложението на Байдън за увеличаване на корпоративния данък от 21 на 28% ще е по-негативно за приходите на компаниите в САЩ, отколкото за европейските, добавят те.
Планът на Байдън за 2 трилиона долара за “зелена” енергия и инфраструктура може да облагодетелства директно някои европейски компании, включително тези в строителния сектор, занимаващите се с възобновяема енергия и от технологичния сектор, допълват експертите.
Според тях по-задълбоченото икономическо сътрудничество под администрацията на Байдън може да доведе до по-ниски мита, което би подкрепило акциите на развиващите се пазари и на компаниите с експозиция към Китай.
Секторите, които се очаква да бъдат облагодетелствани
Експертите на UBS анализират секторите, които се очаква да спечелят при президентство на Байдън.
Според екипа на банката компании от автомобилния сектор, комуналните услуги, недвижимите имоти, строителството и финансовите услуги ще са сред положително повлияните при победа на Байдън, което се базира на фискалните стимули, данъчното влияние, експозицията им към Китай и митата, както и скорошното им представяне.
Още новини четете на сайта на Bloomberg TV Bulgaria


Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Ремонтът на ферибота в Белослав приключи по-бързо
Стана ясно под кой номер излиза DARA на финала на "Евровизия"
Р. Драганов: Giro d’Italia показа България като модерна туристическа дестинация
Си приветства новите отношения със САЩ след срещите с Тръмп
Българските брандове ще победят бързата мода със своята култура и ценности
Д. Събев: Мерките срещу инфлацията ще доведат до повишение на цените
Росен Георгиев, Dev.bg: IT секторът е в плато, AI замени младшите кадри
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Демерджиев за случая “Петрохан”: Има нови факти
Има ли сатанизъм в "Бангаранга": Изтъркани клишета за Дявола - от джаза и Ози до Дара
Иззеха 40 кг храни от незаконен магазин в сливенския кв. "Надежда"
И яйцата станаха лукс, за година са поскъпнали двойно
Арестуваха бившата на Еминем отново
преди 5 години Можеш спокойно да напуснеш, вместо да кибичиш денонощно тук, като не ти харесва.Върни се към корените - актуално, булртймс, народна република българия и подобните сайтове на "бореца за демокрация" Бабикянчо. Там останалите са ти точно на акъла, ще се чувстваш в свои води. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години "-Питам се трябва ли наши специализирани сайтове да агитират в полза на един или друг политик в друга страна? "Инвесторчето е платена медийка и пуща всичко , което нареди бащицата блумбърг ... иначе няма папо ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Еми много просто - защо нашите сайтове лъжат, че терорист симпатизант на бърни сандърс, който е най-обикновен комунист всъщност бил крайно-десен екстремист, ксенофоб, фашист и расист. Някак си лявото и прогресивното т.е неокомунягата не може да е терорист или престъпник според тази медия. Аз съм сигурен, че родните партизани за тези журналисти, а герои, а не крадци и разбойници. Може ли да си учил в факултета по журналистика на СУ и всичките ти преподаватели да са работили в работническо дело или да са ченгелари от дс и ти да не излезеш комунист или "прогресивен" от там? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години попитай се също за какво се борят *** и защо започнаха да плуват корабчета (лодки де), когато се заговори за европейски екоковиднайсе милиарди. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години -Питам се трябва ли наши специализирани сайтове да агитират в полза на един или друг политик в друга страна? Не съм в защита на Тръмп, но демократите в сАЩ не успяха да извадят нищо по-добро на "пазара" от този изваден от нищото и напудрен човек и с клизма се опитват да го наложат. Затвориха очи за всичко съмнително в него - например скандала със сина му в Украйна за 5 милиарда долара, неговото твърде странно психическо (сенилно) поведение и т.н.Хайде да изчакаме да видим какво ще се случи.Имаме си ДОСТАТЪЧНО теми в нашата страна. Повече от 110 години на площадите има протести срещу нашето корумпирано и неграмотно правителство и "чудесния" ни каскет с политическо-милиционерско поведение.Оставка! За да живеем по-достойно! отговор Сигнализирай за неуместен коментар