Демократът Джон Ософ обяви, че печели произведения във вторник балотаж за второто място в Сената на САЩ от щата Джорджия, предаде БТА.
Евентуалната му победа на практика би осигурила на неговата партия контрол върху горната камара на Конгреса. При такъв сценарий демократите и републиканците биха имали по 50 места в 100-членния Сенат. Тогава решаващ при гласуванията ще е вотът на вицепрезидента на САЩ, а демократката Камала Харис ще заеме поста на 20 януари. Това би осигурило на избрания за президент Джо Байдън и Деморатическата партия контрол и върху двете камари на Конгреса, за да може да осъществи на практика своята програма. Демократите вече контролират Камарата на представителите.
„Джорджия, благодаря за доверието, което ми оказахте", каза Ософ в кратко изявление.
Големите американски медии все още не са обявили кандидата на демократите за победител, отбелязва АФП.
Ософ се изправи срещу републиканеца Дейвид Пердю, който сега е сенатор от Джорджия.
Демократът Рафаел Уорнок вече бе обявен от големите американски медии за победител на произведения също вчера балотаж за другото място от южния щат в Сената на САЩ. Той се изправи срещу републиканката Кели Лофлър, която в момента е сенатор от Джорджия.
На 3 ноември, успоредно с президентските избори, около една трета от местата в Сената бяха избрани при гласуване. В Джорджия обаче никой от кандидатите за Сената не постигна необходимото абсолютно мнозинство на първия тур, което довее до балотажа.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
преди 5 години "През 8те години на обама пазара направи най-дългия си бичи подход реализиран някога :))) "Нищо такова не се е случило, пазара си беше на същото ниво +-10% от това колкото беше при Буш, а DXY беше 70, но спокойко сега ще се упътим към под 50... Спад на DXY от 90 сега на 70 ще изтрие целия бичи преход от последните 10 години, а точно към това сме се упътили... Сега когато демократите раздават пари на калпак като наш Бойко, американците е изхарчат всичко за да купят евтини китайска техника и европейски автомобили и нищожна част от парите изобщо ще стигнат до NYSE или с други думи колосална девалвация на $, която е комбинирана със стагнация или спад дори на акциите... Усещаш ли на къде вятъра - и не се заблуждавай, че някой американски социално слаб ще си изхарчи парите за тесла и робин худ или такива неща, вместо да си плати сметките, дълговете, нови дрехи или нов телефон(китайски разбира се, iPhone е прекалено скъп). отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години През 8те години на обама пазара направи най-дългия си бичи подход реализиран някога :))) Хората си мислят, че обамго е маймунякак макака щото е черен, а той беше супер умен и разумен. За ралика от рижавия орангуран с големите претенции - да му плащат кралския живот на него и целя му род тъпия хамерикански данъколатец на неговите му фирми...:))) голям смях и позор беше...добре че е на чалъм да се свърши :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ами инвестирай в българското живо и здраво куче тогава :) то рипа и скача от радост :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Помниш какво стана с $ през първия мандат на Обама? Сега ще стане същото, само, че много повече и тогава целия бичи пазар от епохата на Тръмп ще бъде изтрит... Аз трябва да обновя прогнозата си 1.60$ = 1 EUR изглежда справедливо на този план за 2021, както и 5% официална инфлация реално 25-30% увеличение на доларите на обръщение... Инвестицията в умряло куче като американската икономика е безсмислена - хората ще го научат по трудния начин... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години п.с.ще се радвам да видя рижавия оранготан в раиран оражнжав костюм:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години :) блаженни са вярващитеЗаблуда е че когато демократите са на власт пазара пада, а републиканците ги вдигат - дори е обратното исторически погледнато :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ами явно мечия пазар на 2021 вече е започнал... отговор Сигнализирай за неуместен коментар