България
Анкетата на Националния статистически институт за бизнес климата в страната показа, че въпреки икономическата несигурност активността сред българските предприятия се покачва.
Народното събрание пък връща 15 млн. лева в централния бюджет и предлага те да бъдат използвани за изплащане на еднократната добавка на пенсионерите през декември 2013 г.
Същевременно днес министърът на инвестиционното проектиране Иван Данов разпореди агенцията за строителен контрол да провери безопасността в търговските центрове. Проверката е по повод срутения покрив на търговски център в Латвия, заради което десетки изгубиха живота си.
Борсата
Алфа Асет Менидмжънт сключи с БФБ-София лицензионно споразумение за организирането и маркетинга на колективна инвестиционна схема, базирана на представянето на индекса SOFIX, с което дава заявка, че ще направи първия борсово търгуван фонд, свързан с изменението на основния индекс.
Днес публикувахме и още материали от второто издание на Forex Forum Investor.BG. Научете как Васил Велев оценява капиталовия ни пазар и как ще функционира Централният депозитар през следващата година.
Трейс Груп пък отчете 7,2 млн. лв. консолидирана печалба през третото тримесечие
По света
Икономическото доверие в еврозоната през ноември нарасна повече от очакваното - нов сигнал, че възстановяването на валутния блок набира скорост.
След като през последните няколко дни основните американски индекси на Wall Street достигнаха рекордни върхове, се заговори за образуването на балон на фондовия пазар в САЩ. Според председателя на Федералния резерв в периода 1987-2006 г. Алън Грийнспан блаон за американските акции няма.
Въпреки трилионите долари, които централните банки изляха в икономиката като парични стимули за възстановяването, мнозина инвеститори се опасяват, че дефлацията ще бъде най-голямата заплаха през следващите 12-24 месеца.
Между другото
Списъкът кой да седне на шефското кресло в Microsoft се стесни още повече.
Биткойните отново са център на вниманието - пресякоха границата от 1 000 долара.
Ако сте решили да пазарувате ударно и по-изгодно, вижте кои са петте неща, които не си струва да купувате в Черния петък.
Дебатът
Днес министърът на земеделието Димитър Греков заяви, че българските храни са по-скъпи, но с гарантирано качество. Именно от тези негови думи е провокиран днешният дебат. Съгласни ли сте с него? Наистина ли доброто качество на хранителните ни продукти компенсира високата цена? Мненията ви очакваме на нашия електронен адрес info@investor.bg!


Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Намаляват продуктовата такса за отпадъците от електронно и електрическо оборудване
Опасна мода: Младежи карат в насрещното заради харесвания в социалните мрежи (ВИДЕО)
Арестуваха млад мъж с марихуана във Варна
Какво време ни очаква в сряда?
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Polymarket преживява ужасно разочарование след Световното първенство
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Разследват известен китайски комик заради шега с комунистическа песен
Гръцки журналисти се подиграха на състоянието на националния ни стадион
Кои цветове ще носим през есен-зима 2026/2027?
Путин не се страхува да загуби изборите, страхува се от това, което те могат да покажат
Свидетел за клуба на "Кръв и чест" в Пловдив: Тук идваха напълно нормални външно мъже