Комисията за финансов надзор е потвърдила проспект за допускане до търговия на регулиран пазар на емисия облигации, издадени от Гипс АД, с. Кошава.
Емисията е в размер на 5 000 000 евро, разпределени в 5 000 броя обикновени, корпоративни, лихвоносни, безналични, поименни, свободно-прехвърляеми и необезпечени облигации, с номинална стойност 1 000 евро, с фиксирана лихва в размер на 8%, платима веднъж годишно, с изплащане на главницата еднократно на падежа, който е 5 април 2019 г. КФН вписва в публичния регистър горепосочената емисия облигации.
Регулаторният орган е приел Указания относно тълкуването и прилагането на чл.202, ал.1 от Кодекса за социално осигуряване (КСО) и чл. 7, ал. 1 – 4 и чл. 17, ал. 1 – 3 от Наредба № 3 от 24.09.2003 г. за реда и начина за промяна на участие и за прехвърляне на натрупаните средства на осигурено лице от един фонд за допълнително пенсионно осигуряване в друг съответен фонд, управляван от друго пенсионноосигурително дружество.
След изменението на наредбата, влязло в сила на 01.01.2012 г., се установи наличието на разнородна практика при отделни пенсионноосигурителни дружества във връзка с прилагането на горепосочените правни норми. Указанията са приети с цел единно и непротиворечиво изпълнение на разпоредбите относно възможността таксата за прехвърляне, дължима от осигуреното лице, да бъде заплатена чрез трето лице, относно попълването на платежния документ за заплащане на таксата за прехвърляне, както и относно подаването на искане за оттегляне на заявлението за промяна на участието, съответно - за прехвърляне на средства.
Указанията са публикувани на интерент страницата на КФН в раздел Нормативна уредба, Административни документи - Указания.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
преди 14 години Мерси :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Дали е възможно да се поправи заглавието, все пак има разлика между акции и облигации ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар