ДЕНЮБ Енерджи ЕООД е купувачът на 9,48% от Артанес Майнинг Груп АД в сделката от 17 септември за 189 613 акции на дружеството при цена от 22,321 лв. за брой на стойност 4,2 млн. лв., съобщиха от Артанес чрез Бюлетин Investor.bg.
Продавач е София Франс Ауто АД, което остава с 0,52% дял. В момента няма предлагане на акции от дружеството, а търсене има при едва 1 лв. за акция. Почти 90% от дружеството е собственост на Енемона АД.
На 31 май 2012 г. Енемона АД, което държеше малко под 100% от Артанес майнинг груп АД, продаде 10% от дружеството на София Франс Ауто АД при цена на акция от 1 лв., оценяваща дружеството на 2 млн. лв., или 22 пъти по-малко от текущата му капитализация от 44,6 млн. лв.
ДЕНЮБ Енерджи ЕООД е собственост на Илиян Василев и е регистрирано в София през 2011 г. Предметът на дейност е инвестиции, проучване и консултации в областта на енергетиката. Собственият капитал към 31 декември 2011 г. е едва 7 хил. лв.
Артанес Майнинг Груп АД има продажби от 6 хил. лв. за 2011 г., разходи за 45 хил. лв. и 39 хил. лв. загуба. Собственият му капитал е 1,96 млн. лв.
През 2011 г. Енемона АД прехвърли в Артанес Майнинг Груп АД правата за търсене и експлоатация на въглища в района на гр. Лом.
Свързани компании:


Условията за планински туризъм са добри
Илиан Илиев: Липсва ни малко класа в завършващата фаза
Район във Варна остава без вода днес
Слънчево и горещо време в цялата страна днес
Унгария спря единствената си АЕЦ за първи път заради пресъхващия Дунав
AI улеснява създаването на стартъпи, но не гарантира успех
Щатските акции са по-привлекателни от облигациите за чужденците
Л. Месечкова: Следващият етап в развитието на AI са реалните приложения
Трябва ли европейските банки да се включат в партито с хедж фондовете?
Калпав софтуер: 24 000 автомобила на Toyota сами си сменят предавките
Toyota пусна най-скъпата Corolla в историята
Как Ferrari вкара космически технологии във велосипедите
Прецакани ли сме? Ето 10-те най-евтини нови коли в Америка
Механици посочиха най-добрите и най-лошите дизелови двигатели
Младеж се преби с е-тротинетка, борят се за живота му
DJ Balthazar от Сеута: Нямаше агресия, не се чувствах застрашен
Мирчев разкритикува бюджета, прогнозира и протести
преди 13 години Това е класически пример за пране на пари!!! Просто няма какво да се каже повече за тези "продажби" на дялове от дружеството! Сигурно Енемона не знае реалната стойност на акциите, та София Франс Ауто трябваше да я открие?!? Не би било зле някои компетентни органи да вземат да си размърдат трите букви! отговор Сигнализирай за неуместен коментар