Акционерите на Корпоративна търговска банка АД одобриха планираното увеличение на капитала на банката при емисионна цена двойно над пазарната. Одобрената емисионна цена е 156,47 лв., спрямо последна пазарна от 79,99 лв. за акция.
Данните са от протокола от общото събрание на акционерите, проведено на 4 декември 2012 г.
Максималният размер на новата емисия е 600 хил. акции, спрямо 6 млн. лв. сега, или увеличение с 10%. Записването на тези 600 хил. акции ще означава привличането на 93,9 млн. лв.
Минимумът за успех на емисията е 50% плюс една акция, или 300 001 акции, което в пари прави минимум 46,9 млн. лв. Акциите на банката са с номинална стойност от 10 лв.
Считано от 28 септември 2012 г. КТБ се завърна в основния борсов индекс – SOFIX.
Корпоративна търговска банка отчете 19% спад на печалбата на годишна база до 24,7 млн. лв. за първото полугодие на 2012 г. В абсолютни стойности печалбата намалява с 6 млн. лв. Активите на банката се увеличават с 457 млн. лв. през първото полугодие на 2012 г. до 4,5 млрд. лв.
Нетният лихвен доход за периода се увеличи с 9,6 млн. лв. на годишна база до 47,8 млн. лв., а нетният доход от такси и комисионни намаля с 252 хил. лв. до 5,74 млн. лв. На отчета натежаха административните разходи, които се увеличиха с 6,2 млн. лв. до 25,7 млн. лв. за полугодието, както и загубите от обезценки, които нараснаха с 19,3 млн. лв. до 23,8 млн. лв.
Акционерите са гласували и за промени в органите на управление на дружеството, като са избрали Любомир Колев Денев, на мястото на починалия член на Надзорния съвет Янчо Панайотов Ангелов.
Акциите на банката поскъпват с 5% за последните 12 месеца до 79,99 лв. за брой и 480 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
В Украйна посещенията при психиатри се увеличили със 173% в хода на войната
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 1
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 2
DP World са оптимисти за експанзията на Африка
Свръхбогатите увеличават залозите в икономиката на конфликтите
AI помага в анализа на корпоративни документи, но контролът остава при човека
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Дженифър Анистън намери щастието с Джим Къртис
Барбара Палвин и Дилън Спраус очакват първото си дете
6 неустоими рецепти за италиански кексове
Сутрешни навици, които могат напълно да променят деня ви
Захарова: Европейският парламент, докато поучава Китай, игнорира тиранията в Украйна и ЕС
преди 13 години А не, аз не акцентирам на това. :)Да видим обаче докъде ще се надуват платната.Поздрави! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Ами към момента на писането на статията беше така :) Последваха сделки, които вдигнаха още. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години "Акциите на банката поскъпват с 5% за последните 12 месеца до 79,99 лв. за брой и 480 млн. лв. пазарна капитализация."Значи за днес са поскъпнали с повече, отколкото последните 12 месеца. :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар