Базираното в София холдингово дружество Химимпорт АД отчита 5% спад на консолидираната печалба на годишна база до 106 млн. лв., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез БФБ-София.
Печалбата само за четвъртото тримесечие на миналата година е в размер на 8,9 млн. лв., като отчита спад с 9,2% на годишна база.
Приходите от дейността намаляват с 11,33% на годишна база до 6,15 млрд. лв. за 2012 г. Основно това са положителни разлики от промяна на валутните курсове за 4,631 млрд. лв., но нетният ефект от лихвените приходи е 3,8 млн. лв., тъй като разходите за лихви са за 4,627 млрд. лв.
Нетните приходи от продажби намаляват с 1,68% на годишна база до 555 млн. лв. за 2012 г. Приходите от лихви се увеличават с 0,19% на годишна база до 221 млн. лв. за миналата година, а „другите финансови приходи“ отчитат 4,44% ръст до 386 млн. лв.
Част от групата на Химимпорт са редица компании, сред които застрахователната компания Армеец, Централна кооперативна банка, Зърнени храни България, България Ер, Проучване и добив на нефт и газ и други.
Обикновените акции на Химимпорт АД поскъпват с 3% за последните 12 месеца до 1,371 лв. за акция и 207 млн. лв. пазарна капитализация. Привилегированите акции поевтиняват с 5,26% до 1,8 лв. за акция и 160 млн. лв. капитализация. През периода е разпределен и брутен дивидент от 0,1998 лв. на привилегирована акция.
Свързани компании:


Исторически успех: DARA спечели "Евровизия" с "Бангаранга"
Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 1
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 2
DP World са оптимисти за експанзията на Африка
Свръхбогатите увеличават залозите в икономиката на конфликтите
AI помага в анализа на корпоративни документи, но контролът остава при човека
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Дженифър Анистън намери щастието с Джим Къртис
Барбара Палвин и Дилън Спраус очакват първото си дете
6 неустоими рецепти за италиански кексове
Сутрешни навици, които могат напълно да променят деня ви